USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Російські хакери намагались зламати планшети ЗСУ для викрадення важливої інформації з поля бою, – CNN

За атакою стоїть російська група Sandworm
хакери
Джерело: Reuters

Російські військові хакери атакували мобільні пристрої українських солдатів, намагаючись викрасти конфіденційну інформацію з поля бою, яка могла б допомогти Кремлю у війні проти України. Про це повідомляє CNN з посиланням на спецслужби США та інших союзників нашої країни.

Хто стоїть за хакерськими атаками

Сполучені Штати та їхні союзники звинувачують у кіберактивності сумнозвісний хакерський підрозділ в управлінні військової розвідки Росії, відомий як Sandworm, який був відповідальним за кібератаки, що призвели до відключення електроенергії в Україні у 2015-му та 2016 роках.

Які планшети атакували російські хакери

Планшети на платформі Android, які українські військові використовували для "планування та виконання бойових завдань". 

Атаки підтвердив і альянс "П’яти очей" – США, Австралія, Канада, Нова Зеландія та Велика Британія.

Як відбувалась спроба викрадення даних

Російські хакери розробили шкідливий програмний код для крадіжки даних, що надсилаються з мобільних пристроїв солдатів на супутникову систему Starlink.

Видання наголошує, що контроль над конфіденційними військовими даними в кіберпросторі був ключовим фронтом у повномасштабній війні Росії проти України.

То чи вдалося хакерам щось вкрасти

На цей час незрозуміло, наскільки успішними були спроби злому. Служба безпеки України заявила, що "заблокувала" деякі спроби злому, але також визнала, що росіяни "захопили" планшети на полі бою та встановили на них шкідливе програмне забезпечення.

Новини за темою: Компанія Vulkan працює на ФСБ і веде "війну" Кремля в інтернеті, – The Guardian

"Зловмисне програмне забезпечення для мобільних пристроїв є особливо підступним, оскільки воно може повідомляти спецслужбам про фізичне місцезнаходження цілей", – заявив Джон Хултквіст, головний аналітик фірми безпеки Mandiant, яка належить Google.

Він зазначив, що ця здатність може бути "надзвичайно ефективною на полі бою".

Проукраїнські хакери також намагалися залишити слід у війні. Український уряд заохочував вільну групу з тисяч хакерів-добровольців здійснювати атаки на російські активи в Україні та на російській території. 

Нагадаємо, ми писали, що Служба безпеки України на початку серпня цього року викрила спроби російських спецслужб проникнути в електронну систему планування операцій Збройних сил України. Дії російських хакерів заблокували.

Читайте також:
"Вагнер" знову може стати серйозною загрозою для України, – ISW
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України
У Харкові побудують першу в Україні підземну школу У Харкові побудують першу в Україні підземну школу