USD
НБУ
41.28
Готівка
41.55
EUR
НБУ
44.64
Готівка
45.20
Втрати росіян: 6 9 4 9 5 0 (+1310)
USD
НБУ
41.28
Готівка
41.55
EUR
НБУ
44.64
Готівка
45.20

Коли говоримо про корупцію, треба ще подивитися на толерантність населення до неї, – Лібанова

Науковиця вважає, що українці в багатьох випадках "самі пропонують хабарі"
Елла Лібанова
Елла Лібанова
Джерело: Суспільне

У розмовах про корупцію в Україні треба зважати на толерантність населення до неї. Про це сказала в інтерв'ю "Суспільному" українська науковиця, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.

У жовтневому опитуванні Київського міжнародного інституту соціології вказано, що корупція нині є на першому місці серед того, що турбує українців, крім війни.

"Корупція може поставити під загрозу не лише майбутню відбудову, але і перемогу. Але коли говоримо про корупцію, треба ще подивитися на толерантність населення до неї. От питаєш людей: "Як ви ставитеся до корупції?" – "Це погано". Але – щоб у випадку чогось "кум порішав". То це що в нас", – каже Лібанова.

А чи дійсно було б так, аби люди не давали хабаря, якби від них його не вимагали? Науковиця вважає, що українці в багатьох випадках "самі це пропонують".

Новини за темою: Закон про запобігання корупції: З реєстру корупціонерів можуть зникнуть 10 тис. осіб

"Років, мабуть, 15 назад, мені жалілися німці, що наші емігранти, коли приходили до лікарів, приносили конвертик, їх ніхто не змушував. За пів року-рік німецькі лікарі почали очікувати ці конвертики", – додає директорка.

"Високий рівень корупції" – це доволі потужний аргумент серед критиків України на Заході. Можливо, це перебільшена оцінка ситуації в Україні? – запитали журналісти у Лібанової.

"Хай приїдуть і перевірять. Я читала висновки пані посла Сполучених Штатів Америки в Україні. Чиновниця говорить: жодного випадку, що була корупція серед військових щодо використання зброї, не підтверджено. То розбираймося, хай перевіряють".

Що передувало?

На початку листопада посол Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк розповіла, що представники посольства, які стежать за використанням військової, гуманітарної та іншої допомоги Києву, не зафіксували випадків, коли її спрямовували не за призначенням. Про це вона заявила в інтерв'ю Fox News.

Брінк зауважила, що в Україні, як і в інших колишніх радянських державах, існує тривала проблема з корупцією. Однак повномасштабне вторгнення змінило суспільне сприйняття корупції і її вже так не толерують.

"Українці, президент Зеленський, його уряд, парламент навіть під час війни роблять багато кроків для боротьби з корупцією, зокрема притягуючи до відповідальності низку високопосадовців та членів парламенту", – вважає дипломатка.

Новини за темою: Рівень корупції в Україні найнижчий, – Марченко

Крім цього, у 2022 році Україна піднялась у глобальному рейтингу боротьби з корупцією. За даними Transparency International, наша країна посіла 116-те місце зі 180, отримавши 33 бали Індексу сприйняття корупції (CPI), піднявшись з 32-го місця у 2022-му. 

Це найвищий показник для України від часу запуску оновленої методології CPI. Таким чином за останні 10 років показник України зріс на 8 балів. У 2013 році країна мала лише 25 балів.

Читайте також:
Чи буде мобілізація з 18 років, – думка експерта Чи буде мобілізація з 18 років, – думка експерта
Чи закінчиться війна у 2025 році та на яких умовах? – експерт Чи закінчиться війна у 2025 році та на яких умовах? – експерт
Міноборони сертифікувало першу приватну школу операторів БпЛА Міноборони сертифікувало першу приватну школу операторів БпЛА
Україна закликає Міжнародну морську організацію прибути в Одесу через російські обстріли портів Україна закликає Міжнародну морську організацію прибути в Одесу через російські обстріли портів