USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Колапсу в енергосистемі не буде, навіть якщо Росія скористається похолоданням для атак, – "Укренерго"

Щоб пережити зиму, Україні треба залучити до роботи всі енергоблоки електростанцій, які зараз перебувають в поточних ремонтах
Укренерго
Джерело: Володимир Зеленський
Колапсу в українській енергосистемі не буде, навіть якщо росіяни скористаються періодом похолодання для здійснення нових масованих атак на енергооб’єкти. Про це розповів голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький в етері телемарафону.

"Це вже буде не вперше. Саме такі періоди росіяни вибирали перед своїми масованими атаками. Це, звичайно, створить нам додаткові проблеми. Але я впевнений, що це буде питання тривалості можливих перерв в енергопостачанні через пошкодження якихось об’єктів, проте колапсу в енергосистемі не відбудеться", – сказав він.

Кудрицький зазначив, що низькі температури – це випробування для будь-якої енергосистеми. Щоб пройти цей період без відключень, потрібно залучити до роботи всі енергоблоки електростанцій, які нині на ремонтах. А ще – у повному обсязі використати можливості імпорту.

За його словами, українці можуть допомогти під час похолодань, якщо будуть ощадливо споживати електроенергію в ранкові та вечірні години, коли споживання найбільше.

Новини за темою: Блекаути та планові відключення – міністр енергетики розповів, чого чекати українцям взимку

В Україні знову фіксують стрімке зростання споживання електроенергії

В Україні сьогодні, 3 січня, стрімко зростає споживання електроенергії. Українців попросили дотримуватися низки правил, повідомили в "Укренерго". За інформацією компанії, споживання зростає через початок робочого тижня та поновлення ділової активності після свят. Також причиною є похолодання у всій країні.

"Сьогодні ранковий максимум споживання о 10:40 був на 8% більшим за відповідний показник учора 2 січня. Таке стрімке підвищення рівня споживання створює значне додаткове навантаження на електростанції, що може призвести до технологічних порушень", – уточнюють в "Укренерго".

Для того щоб допомогти енергосистемі працювати в таких умовах, українців просять виконувати прості правила:

  • вимкніть зайве світло в приміщеннях;
  • не вмикайте вдома кілька потужних приладів (наприклад, бойлер, пральна машина та праска). А на роботі в обідню перерву не включайте разом чайник та мікрохвильову піч;
  • вимкніть кондиціонери та обігрівачі, якщо температура повітря у приміщенні комфортна;
  • витягніть зарядні пристрої з розеток, якщо вони вже зарядили гаджети.

Нагадаємо, Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила проєкти рішень про підвищення тарифів НЕК "Укренерго" на 2024 рік.

Читайте також:
Україна закупить РЕБ для захисту об’єктів критичної інфраструктури Україна закупить РЕБ для захисту об’єктів критичної інфраструктури
"Таких точних ударів раніше не було". Цьогоріч українська енергетика постраждала більше, ніж в перший рік війни
У У "Центренерго" відбувається не корупція, а мародерство – ексчлен Наглядової ради підприємства
Збитки гірші, ніж у 2023-му. Росія змінила тактику ударів по енергосистемі України Збитки гірші, ніж у 2023-му. Росія змінила тактику ударів по енергосистемі України