USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 3 0 9 2 0 (+1170)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Катували, ґвалтували та депортували: ООН знайшла нові злочини окупантів

Окупант зламав 75-річній жінці кілька ребер і зубів
окупанти
Джерело: відкриті джерела

Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні оприлюднила звіт про порушення прав людини та воєнні злочини в Україні. Ідеться про зґвалтування, катування, депортації дітей та невибіркові напади.

Зазначається, що нещодавні розслідування комісії в Херсонській та Запорізькій областях свідчать про те, що зґвалтування часто супроводжувалося додатковими актами насильства над жертвами, зокрема жорстоким побиттям, удавленням, задушенням, порізами, пострілами поруч із головою жертви й умисними вбивствами.

На 75-річну жінку, яка залишилася сама, щоб захистити своє майно, напав російський солдат. Під час допиту він її бив по обличчю, грудях і ребрах та душив її. Він наказав їй роздягнутися, а коли вона відмовилася, зірвав з неї одяг, порізав їй живіт невеликим гострим предметом і кілька разів зґвалтував. Окрім наслідків зґвалтувань, у жертви були зламані кілька ребер і зубів.

Також у звіті – нові докази, які зібрали в Херсонській та Запорізькій областях. Вони свідчать про систематичність катувань на окупованих територіях. Росіяни катують переважно чоловіків, яких підозрюють у передачі інформації Україні.

Свідки розповіли про ситуації, коли катували з такою жорстокістю, що людина гинула. В катівні у школі села Біляївка Херсонської області люди, яких росіяни утримували, просили про допомогу для одного з чоловіків, який одразу ж після катувань почав задихатися. Однак російські військові відмовились йому допомагати, протягом години він загинув.

Раніше повідомлялося, що Національна поліція розслідує майже 100 тисяч воєнних злочинів, які окупанти скоїли в Україні. І у майбутньому ці документи стануть основою обвинувачення російських воєнних злочинців у міжнародних судах. 

Станом на сьогодні до міжвідомчої бази "Воєнний злочинець" внесено дані про понад 236 тисяч російських військових, 2100 із них ідентифіковані та повідомлені про підозру.

З 2100 ідентифікованих злочинців – це не тільки командний склад військових, але і їх поплічники та зрадники.

Читайте також:
"Марафон добра": Колишній воїн, попри хворобу, долає тисячі кілометрів пішки, щоб допомогти ЗСУ
Запоріжжя вслід за Харковом будує підземні школи Запоріжжя вслід за Харковом будує підземні школи
ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку
На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві