USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Франція передала Україні озброєння, про яке раніше офіційно не повідомляла

Йдеться про протитанкові комплекси 5-го покоління
Akeron
Джерело: відкриті джерела

Франція постачала Збройним силам України протитанкові ракетні комплекси 5-го покоління Missile Moyenne Portеe, також відомі як MMP або Akeron MP. Про це в інтерв’ю Оpexnews повідомив віцепрезидент Комісії з національної оборони та Збройних сил Франції Жан-Луї Тьєріо. Що цікаво, раніше про це офіційно не повідомлялося.

Кількість переданих ПТРК та ракет до них наразі невідома. 

"Сьогодні ясно, що озброєння, яке ми надсилаємо, хороше та працює. САУ Caesar, ЗРК Mistral та надіслані Akeron добре виконують свої завдання", – заявив Жан-Луї Тьєріо.

Що таке Akeron? 

"Мілітарний" пише, що це легка багатоцільова ракета, яка важить приблизно 15 кг і має дальність ураження понад 4000 метрів. Комплекс має відносно легку вагу та компактні розміри, тому з Akeron MP може працювати розрахунок із кількох піхотинців. Також ракету можна запускати із транспортних засобів.

Ракета використовує систему наведення "вистрілив і забув". Тобто військовому достатньо навести ракету на ціль і вистрелити.

Інфрачервона оптична система самонаведення ракети дозволяє їй наводитися на ціль автономно та без додаткового введення. 

Крім того, Akeron MP оснащений волоконно-оптичним з’єднанням із пусковою установкою, що забезпечує так званий режим "людина в мережі", у якому ракета запускається без наведення на конкретну ціль.

Раніше

Ми розповідали про чергову зустріч країн – союзників України у форматі "Рамштайн". Тут можна почитати, якими є її підсумки.


Читайте також:
НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ
Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними
США планують суттєво збільшити виробництво 155-мм боєприпасів – в чому причина США планують суттєво збільшити виробництво 155-мм боєприпасів – в чому причина
Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим