USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення

НКРЕКП офіційно запропонувала затвердити єдиний тариф для населення на рівні 2,88 грн/кВт-год
Електроенергія
Джерело: відкриті джерела

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) офіційно запропонувала затвердити єдиний тариф для населення на рівні 2,88 грн/кВт-год. Таким чином ціни на електроенергію можуть зрости вдвічі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Міненерго.

"НКРЕКП подає пропозиції щодо внесення змін до положення про спецобов'язки щодо забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО) з 1 червня 2023 року із запровадженням першого етапу коригування цін на електроенергію із застосуванням єдиної ціни без диверсифікації за обсягами споживання на рівні 2,88 грн/кВт-год із ПДВ", – ідеться в листі відомства, переданому Енергореформі.

Там стверджують, що запровадження таких змін дасть змогу поліпшити фінансові показники НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго" (основні виконавці ПСО, коштом яких покривається різниця в ринковій ціні е/е, що становить наразі близько 6 грн/кВт-год, і тарифах для населення, – ЄР) та наблизити механізм ПСО до збалансованого стану.

Водночас також зазначено, що єдиним дієвим способом стабілізації механізму ПСО залишається поступове приведення цін до ринкового рівня.

НКРЕКП зазначила, що стосовно зазначених пропозицій щодо внесення змін до положення щодо ПСО з 1 червня 2023 року проведено консультації з Секретаріатом Енергетичного співтовариства.

За інформацією джерела, Кабмін розглядатиме цю пропозицію і, найімовірніше, підтримає її на своєму засіданні найближчими днями.

Як відомо, на сьогодні тариф для населення становить 1,44 грн/кВт-год за умови місячного споживання 250 кВт-год і 1,68 грн/кВт-год (з ПДВ) за умови споживання обсягів, що перевищують цей показник.

Раніше ми писали, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг  затвердила двоетапне підвищення тарифів на послуги з розподілу електроенергії для регіональних операторів системи розподілу (ОСР, обленерго).

Читайте також:
У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання
У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело
Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін
За новими правилами Netflix українським користувачам за гостьову підписку доведеться доплатити три євро За новими правилами Netflix українським користувачам за гостьову підписку доведеться доплатити три євро