USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Екологічна катастрофа, яка виходить за межі України: ООН дала оцінку підриву Каховської дамби

Масштаби катастрофи до кінця "неясні", але вони відчуватимуться протягом десятиліть
Каховська ГЕС
Каховська ГЕС
Джерело: відкриті джерела

Організація Об'єднаних Націй зробила "швидку екологічну оцінку" підриву окупантами Каховської ГЕС. У ній наголошується, що масштаби катастрофи до кінця "незрозумілі", але вони відчуватимуться протягом десятиліть, ідеться у звіті програми ООН з навколишнього середовища.

"Це далекосяжна екологічна катастрофа, яка виходить за межі України, масштаби якої можуть бути незрозумілими протягом багатьох років або навіть десятиліть", – заявив під час брифінгу речник генсека Організації Об'єднаних Націй Стефан Дюжаррік.

Згідно з оцінкою, хоча затоплення нижче за течією спричинило значні екологічні втрати та збитки, ситуація вище за течією від дамби ще більш значуща, сказав спікер.

За його словами, у звіті зазначено, що підрив призвів до викиду хімічних забруднювачів, зокрема машинного мастила і рідких добрив, оскільки значна кількість об'єктів, що зберігають хімікати, перебувала в зоні затоплення.

"Це може негативно вплинути на фауну і флору, а також на жителів постраждалих районів", – додав він, пославшись на опублікований документ.

Як наголошується, швидка екологічна оцінка прориву Каховської дамби була проведена на прохання українського уряду.

Над нею працювали експерти з 13 установ у Києві та за кордоном, використовуючи офіційні дані, супутникові знімки та дистанційне зондування з огляду на труднощі з доступом до об'єкта, який перебуває в зоні бойових дій.

Нагадаємо, що вночі 6 червня війська РФ підірвали конструкції Каховської ГЕС.

Унаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС Україна втратила 35–40% запасів питної води, яку могла б споживати протягом року. Про це повідомив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

Уточнювалося, що, як свідчать супутникові знімки та відеоматеріали військових, станція відновленню не підлягає, тому потрібно буде здійснювати її демонтаж і будувати нову гідроелектростанцію.

Загалом на сьогодні підрив росіянами греблі Каховської ГЕС завдав Україні збитків на суму майже у 14 мільярдів доларів і посилив наслідки повномасштабного вторгнення РФ.

Читайте також:
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу
Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування
Люди, міцніші за сталь. Історія перша:  Люди, міцніші за сталь. Історія перша: "В останні дні перед полоном думок, що ми залишимося живими, не було"
В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP