USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Довічний статус політично значущих осіб: ВРУ ухвалила законопроєкт

Редакція законопроєкту відповідає стандартам AML/CFT та буде зарахована як виконання вимог МВФ
голосування
Голосування нардепів
Джерело: Нардеп Железняк

Народні депутати України ухвалили в цілому законопроєкт про посилення фінансового моніторингу PEP (politically exposed persons, або політично значущих осіб). Тепер замість трьох років після посади, топпосадовці будуть фактично мати статус РЕР довічно, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Одночасно цим законопроєктом посилюється відповідальність суб'єктів первинного фінмоніторингу, наприклад, банків, за необґрунтовану відмову користувачам фінансових послуг.

"Цей пункт є структурним маяком меморандуму з МВФ і має бути виконаний до кінця вересня 2023 року. Також це остання умова для відкриття перемовин про членство з ЄС", – заявив парламентар.

І додав, що редакція законопроєкту, затверджена до другого читання, відповідає стандартам AML/CFT (протидія легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, – ред.) та буде зарахована як виконання вимог МВФ. Крім того, є важливим з огляду на умови Міжнародного валютного фонду, EFF та Єврокомісії.

Що передувало?

У вересні Верховна Рада в першому читанні підтримала євроінтеграційний законопроєкт про уточнення термінів надання політично значущим особам та їхньому оточенню такого статусу. Тоді за відповідний законопроєкт №9269 проголосували 260 народних депутатів.

Цей документ вносить правки у Закон України "Про запобігання та протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", зокрема щодо приведення термінології у відповідність із міжнародними стандартами.

Йдеться про врегулювання питання РЕР – politically exposed persons, або політично значущих осіб. Цей термін позначає осіб, наділених важливими державними функціями, через що вони становлять вищий ризик потенційної причетності до хабарництва, відмивання грошей, корупції, незаконного збагачення через свою посаду тощо.

"Фактично, замість обмеження в три роки, знову повертається принцип "Одного разу РЕР – назавжди PEP". Також створюється реєстр PEPів", – пояснив сьогодні, 17 жовтня, Железняк.

Новини за темою: Парламентарі в першому читанні ухвалили держбюджет на 2024 рік
Читайте також:
Функції ТЦК можуть передати цивільним органам: У Раді вже обговорюють це питання Функції ТЦК можуть передати цивільним органам: У Раді вже обговорюють це питання
Саміт G7 в Італії: Зеленський анонсував укладення безпекових угод зі США й Японією Саміт G7 в Італії: Зеленський анонсував укладення безпекових угод зі США й Японією
Бронювання до 25% працівників: Комітет рекомендував Раді ухвалити законопроєкт про Бронювання до 25% працівників: Комітет рекомендував Раді ухвалити законопроєкт про "клуб білого бізнесу"
Купірування та видалення пазурів: Раді пропонують заборонити оперувати тварин для Купірування та видалення пазурів: Раді пропонують заборонити оперувати тварин для "краси"