USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Доходи Кремля від цінової стелі на нафту суттєво знизились, – Мінфін США

З липня ціна на російську нафту не перевищує 60 доларів за барель
Нафта
Джерело: відкриті джерела

Цінова стеля щодо російської нафти, яка була введена Сполученими Штатами Америки та їхніми союзниками, працює. А тому доходи Кремля від продажу нафти суттєво знизились, заявив виконувач обов'язків помічника міністра фінансів США Ерік Ван Ностранд, пише Bloomberg.

Він нагадав, що вартість російської нафти не перевищує 60 доларів за барель.

"Із середини липня флагманська російська нафта сорту Urals котирується вище за 60 доларів за барель, а вартість деяких нафтопродуктів перевищила ліміт, встановлений США, країнами "Великої сімки" і Європейським Союзом", – сказав Ван Ностранд.

При цьому представник Мінфіну Сполучених Штатів зазначив, що країна вітає спроби Росії забезпечити хороше постачання ринку, і вони не хочуть "порушувати світовий ринок нафти таким чином, що може призвести до нестабільності".

"Через дев'ять місяців після введення обмеження працює", – додав Ван Ностранд.

І наголосив, що цінова стеля корисна також тим, що вона дає змогу покупцям по всьому світу домовлятися про більші знижки на російські поставки.

"Ми не вимірюємо успіх проєкту тільки тим, скільки молекул нафти проходить конкретно під кришкою. Ми розглядаємо це як ринковий механізм зміни стимулів нафтового ринку", – уточнив він.

Раніше ми писали, що Іран за допомогою знижок витісняє російську нафту з Китаю.

Нагадаємо, що у березні цього року Європейська комісія повідомила країнам-членам, що обмеження ціни на російську нафту на рівні 60 доларів за барель виявилося ефективним в обмеженні доступу Кремля до нафтодоларів, не порушуючи при цьому роботу ринку, і поки що воно залишиться незмінним.

У березні західні чиновники погодилися переглянути верхню межу ціни на нафту на рівні 60 доларів за барель, а Польща і країни Балтії неодноразово наполягали на тому, щоб вона була нижчою за 60 доларів за барель. Українські урядовці підтримують зниження верхньої межі, сподіваючись на подальше скорочення доходів Росії від продажу нафти.

Чиновники Міністерства фінансів США, які розробили план обмеження цін, заявили, що нинішня система обмеження цін в основному працює так, як і передбачалося. Вони стверджують, що план вже досягає своїх двох цілей: зберігає доступність російської нафти на світових ринках, водночас зменшуючи доходи Кремля від її продажу.

Читайте також:
Росія вирішила змістити кордон із Литвою та Фінляндією в Балтійському морі Росія вирішила змістити кордон із Литвою та Фінляндією в Балтійському морі
Росія брязкає ядерною зброєю, аби вплинути на політичні дискусії на Заході, – ISW Росія брязкає ядерною зброєю, аби вплинути на політичні дискусії на Заході, – ISW
Імовірне знищення російського ракетного корабля Імовірне знищення російського ракетного корабля "Циклон": Як його використовували окупанти?
Окупанти просунулися біля десяти населених пунктів в кількох областях України, – DeepState Окупанти просунулися біля десяти населених пунктів в кількох областях України, – DeepState