USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Для того щоб був мир, Україні необов'язково вступати до НАТО, – Байден

Якщо Захід дозволить Україні впасти, то далі впаде Польща
Байден в Києві_2

Президент США Джо Байден

Джерело: Офіс Президента

Мир в Україні означає гарантування того, що Росія ніколи не зможе її окупувати. Проте для цього членство України у Північноатлантичному альянсі не є обов’язковим. Про це сказав президент США Джо Байден в інтерв’ю журналу TIME.

"Мир виглядає так, щоб Росія ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не окупувала Україну. Ось як виглядає мир. І це не означає НАТО, що вони (Україна, – ред.) входять до НАТО. Це означає, що у нас з ними такі самі відносини, як і з іншими країнами, яким ми поставляємо зброю, щоб вони могли захистити себе у майбутньому", – сказав він.

За словами Байдена, якщо Захід дозволить Україні впасти, то далі впаде Польща, а це означатиме нестабільність для всіх країн вздовж кордону Росії, Балкан і Білорусі.

Водночас Байден заявив, що зараз альянс значно сильніше, ніж було, коли він прийшов на посаду.

Вступ України до Північноатлантичного альянсу

У лютому генеральний секретар блоку Єнс Столтенберг сказав, що країни – члени альянсу дали зрозуміти, що Україна стане їхнім союзником. Однак потрібно вирішити, як бути з тим, що триває війна, адже блок не хоче вступати у пряму конфронтацію з Росією.

Водночас процедура вступу України до блоку буде схожа на те, коли ухвалювався вступ Фінляндії і Швеції. А для цього потрібні "відповідні політичні умови".

Детальніше про шлях України до НАТО ми писали в матеріалі.

РФ готується до війни з НАТО

Нещодавно генеральний директор Служби зовнішньої розвідки Естонії Каупо Росін заявляв, що Росія, ймовірно, готується до війни з Північноатлантичним альянсом, яка може відбутися орієнтовно в наступні 10 років. Кремль перевів економіку на військові рейки і проводить переформатування своєї армії.

До цього міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що якщо Україна зазнає поразки у війні проти Росії, Сполученим Штатам доведеться відправляти свою армію на війну, адже агресія Кремля піде далі. 

Читайте також:
Вихід Байдена з виборчих перегонів: Камала Гарріс підтвердила, що готова балотуватися в президенти США Вихід Байдена з виборчих перегонів: Камала Гарріс підтвердила, що готова балотуватися в президенти США
ЗСУ контратакують на Харківщині, але окупанти просунулися на Донеччині та Луганщині ЗСУ контратакують на Харківщині, але окупанти просунулися на Донеччині та Луганщині
Джо Байден оголосив про вихід із виборчих перегонів Джо Байден оголосив про вихід із виборчих перегонів
Зеленський про втрати ЗСУ на війні: Зеленський про втрати ЗСУ на війні: "Менше не стає"