
Колумбія стала однією з перших країн у світі, яка ввела податки на ультраоброблені продукти (харчові продукти, які виготовляють повністю з речовин, виділених з інших продуктів або синтезованих у лабораторіях, у них є емульгатори, загусники, штучні ароматизатори тощо, – ред.). Це передбачає новий "закон про нездорову їжу", який схвалили активісти й експерти в галузі охорони здоровʼя, пише The Guardian.
За даними видання, податок запроваджуватимуть поступово: одразу він становитиме 10%, наступного року зросте до 15% і досягне 20% у 2025 році.
"Податок поширюється на промислові ультраоброблені продукти, готові до споживання, а також на продукти з високим вмістом солі та насичених жирів, такі як шоколад або чипси. Проте будуть винятки, зокрема до них віднесуть ковбаси. У раціоні колумбійців багато натрію, що повʼязано зі збільшенням серцево-судинних захворювань, на які припадає майже чверть смертей щороку", – йдеться у публікації.
Крім того, середній колумбієць споживає 12 грамів солі на день – це найвищий показник у Латинській Америці та один із найвищих у світі. Майже третина дорослих у країні мають високий артеріальний тиск. Також у Колумбії поширені ожиріння і діабет.
До ультраоброблених продуктів належать пластівці, батончики, шоколад, цукерки, фастфуд, газовані напої, снеки, шинка, сосиски, солодкі йогурти, супи швидкого приготування тощо.
А що в Україні?
"Укрзалізниця" та Фонд Говарда Баффета створили перший у світі Food Train – автономний "поїзд-кухню". Про це повідомляє пресслужба "Укрзалізниці".
У відомстві зазначають, що представники УЗ разом із мільярдером та філантропом Говардом Баффетом створили проєкт поїзда, який дав би змогу гарантовано й автономно годувати українців на територіях із серйозними пошкодженнями логістичних та електромереж, газо- й водопостачання.
Обладнання поїзда дозволяє готувати повноцінні страви: супи, каші, салати, мʼясо, а спеціальні термобокси дозволяють легко транспортувати вже готові ланчбокси з їжею від поїзда до кінцевого споживача.