USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Держаудитслужба погодилась з підприємствами ВПК щодо повернення прибутку у склад ціни

Раніше ДАСУ вважала доходи підприємств ВПК за контрактами 2022 року неправомірними
Українська ракета
Українська ракета "Нептун"
Джерело: wikipedia

Державна аудиторська служба України (ДАСУ) як один із виконавців доручення Кабінету міністрів підготувала свої пропозиції з врегулювання ситуації у сфері закупівель в оборонній сфері. Також служба готова у подальшому долучитися до розробки проєкту урядового рішення чи відповідного законопроєкту, повідомила пресслужба відомства.

Там зазначили, що відповідні пропозиції вже надіслано до Міноборони.

Зокрема, з метою підтримки обороноздатності держави у період дії воєнного стану в Україні Держаудитслужба підтримує та вважає за доцільне повернення умови розрахунку ціни з урахуванням прибутку, як це було до 24 лютого 2022 року.

Також ДАСУ, зважаючи на воєнний стан, пропонує передбачити спрямування вищезгаданого прибутку саме на розвиток військово-промислового комплексу: інновацію, модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію тощо.

Передісторія питання

Нагадаємо, протягом останніх місяців між Держаудитслужбою та підприємствами ВПК виникло глобальне непорозуміння щодо прибутків оборонних компаній. Так, ДАСУ вважала їх доходи за контрактами, які були отримані у 2022 році, неправомірними. Йшлося про 2,5 млрд гривень.

Пізніше провідні підприємства в галузі створення боєприпасів і ракетної техніки поскаржилися в Офіс президента на Державну аудиторську службу, заявивши, що через дії ДАСУ може зупинитися їх робота.

А Державне київське конструкторське бюро "ЛУЧ", яке випускає такі види озброєння, як ракетні комплекси "Вільха", крилаті ракети "Нептун" та протитанкові ракетні комплекси "Стугна", кілька разів з цього приводу зверталось до Кабміну.

Тож Верховна Рада прийняла постанову, яка знімає необґрунтовані претензії Держаудитслужби до вітчизняного ОПК. Зазначалося, що Верховна Рада України ухвалила постанову №10071 на підтримку вітчизняного оборонно-промислового комплексу. За дане рішення проголосували 306 народних депутатів.

Читайте також:
НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ
Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними
Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим
В Україні можуть виникнути проблеми із соцвиплатами без допомоги США В Україні можуть виникнути проблеми із соцвиплатами без допомоги США