
Державна аудиторська служба України (ДАСУ) як один із виконавців доручення Кабінету міністрів підготувала свої пропозиції з врегулювання ситуації у сфері закупівель в оборонній сфері. Також служба готова у подальшому долучитися до розробки проєкту урядового рішення чи відповідного законопроєкту, повідомила пресслужба відомства.
Там зазначили, що відповідні пропозиції вже надіслано до Міноборони.
Зокрема, з метою підтримки обороноздатності держави у період дії воєнного стану в Україні Держаудитслужба підтримує та вважає за доцільне повернення умови розрахунку ціни з урахуванням прибутку, як це було до 24 лютого 2022 року.
Також ДАСУ, зважаючи на воєнний стан, пропонує передбачити спрямування вищезгаданого прибутку саме на розвиток військово-промислового комплексу: інновацію, модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію тощо.
Передісторія питання
Нагадаємо, протягом останніх місяців між Держаудитслужбою та підприємствами ВПК виникло глобальне непорозуміння щодо прибутків оборонних компаній. Так, ДАСУ вважала їх доходи за контрактами, які були отримані у 2022 році, неправомірними. Йшлося про 2,5 млрд гривень.
Пізніше провідні підприємства в галузі створення боєприпасів і ракетної техніки поскаржилися в Офіс президента на Державну аудиторську службу, заявивши, що через дії ДАСУ може зупинитися їх робота.
А Державне київське конструкторське бюро "ЛУЧ", яке випускає такі види озброєння, як ракетні комплекси "Вільха", крилаті ракети "Нептун" та протитанкові ракетні комплекси "Стугна", кілька разів з цього приводу зверталось до Кабміну.
Тож Верховна Рада прийняла постанову, яка знімає необґрунтовані претензії Держаудитслужби до вітчизняного ОПК. Зазначалося, що Верховна Рада України ухвалила постанову №10071 на підтримку вітчизняного оборонно-промислового комплексу. За дане рішення проголосували 306 народних депутатів.