USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

Держаудитслужба погодилась з підприємствами ВПК щодо повернення прибутку у склад ціни

Раніше ДАСУ вважала доходи підприємств ВПК за контрактами 2022 року неправомірними
Українська ракета
Українська ракета "Нептун"
Джерело: wikipedia

Державна аудиторська служба України (ДАСУ) як один із виконавців доручення Кабінету міністрів підготувала свої пропозиції з врегулювання ситуації у сфері закупівель в оборонній сфері. Також служба готова у подальшому долучитися до розробки проєкту урядового рішення чи відповідного законопроєкту, повідомила пресслужба відомства.

Там зазначили, що відповідні пропозиції вже надіслано до Міноборони.

Зокрема, з метою підтримки обороноздатності держави у період дії воєнного стану в Україні Держаудитслужба підтримує та вважає за доцільне повернення умови розрахунку ціни з урахуванням прибутку, як це було до 24 лютого 2022 року.

Також ДАСУ, зважаючи на воєнний стан, пропонує передбачити спрямування вищезгаданого прибутку саме на розвиток військово-промислового комплексу: інновацію, модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію тощо.

Передісторія питання

Нагадаємо, протягом останніх місяців між Держаудитслужбою та підприємствами ВПК виникло глобальне непорозуміння щодо прибутків оборонних компаній. Так, ДАСУ вважала їх доходи за контрактами, які були отримані у 2022 році, неправомірними. Йшлося про 2,5 млрд гривень.

Пізніше провідні підприємства в галузі створення боєприпасів і ракетної техніки поскаржилися в Офіс президента на Державну аудиторську службу, заявивши, що через дії ДАСУ може зупинитися їх робота.

А Державне київське конструкторське бюро "ЛУЧ", яке випускає такі види озброєння, як ракетні комплекси "Вільха", крилаті ракети "Нептун" та протитанкові ракетні комплекси "Стугна", кілька разів з цього приводу зверталось до Кабміну.

Тож Верховна Рада прийняла постанову, яка знімає необґрунтовані претензії Держаудитслужби до вітчизняного ОПК. Зазначалося, що Верховна Рада України ухвалила постанову №10071 на підтримку вітчизняного оборонно-промислового комплексу. За дане рішення проголосували 306 народних депутатів.

Читайте також:
За кількістю дронів Україна вже обходить РФ, - Сухаревський За кількістю дронів Україна вже обходить РФ, - Сухаревський
Україна атакувала базу берегової охорони окупантів у Криму Україна атакувала базу берегової охорони окупантів у Криму
ЗСУ відійшли від позицій в Урожайному ЗСУ відійшли від позицій в Урожайному
У Житомирі та Вінниці майже не вимикають світло: У чому причина У Житомирі та Вінниці майже не вимикають світло: У чому причина