USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Консульства призупинили надавати послуги чоловікам призовного віку. МЗС обіцяє, що скоро розʼяснить подальший порядок роботи

Невдовзі міністерство надасть розʼяснення щодо подальшого порядку отримання консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах
військовий квиток
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Деякі українські консульства повідомляють про тимчасове призупинення консульських дій щодо громадян України призовного віку. Своєю чергою міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, що так виконують законодавство України щодо мобілізації.

Консульства призупиняють прийом громадян призовного віку

Зокрема, про призупинення прийому громадян призовного віку "Суспільному" повідомили в українському консульстві у Польщі. Там розповіли, що розробляють механізми, які будуть діяти відповідно до закону про мобілізацію та чекають "вказівок від МЗС".

Генеральне консульство України в Барселоні також повідомило про призупинення "отримання заяв на вчинення консульської дії" для чоловіків призовного віку.

Також стало відомо, що паспортний сервіс для українців у Празі призупинив видачу готових документів.

Крім того, в паспортному сервісі повідомили, що через технічні причини призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах ДП Документ.

"На жаль, через технічні причини призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах ДП Документ. Подача заяв-анкет на оформлення паспортних документів здійснюється у звичайному режимі", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що видача паспортів можлива для дітей до 12 років у зв’язку з відсутністю необхідності біометричної верифікації.

Що кажуть у МЗС?

Обмеження консульських послуг за кордоном для військовозобов'язаних прокоментував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що захист прав та інтересів громадян України за кордоном був і залишається пріоритетом МЗС, проте у теперішніх умовах головним пріоритетом є боротьба за виживання України. 

"Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна", – наголосив очільник відомства.

Він також нагадав, що обов’язок оновлювати свої дані у територіальних центрах комплектування існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію. 

"Якщо ці люди вважають, що хтось там далеко на фронті воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно", – зазначив Кулеба.

При цьому додав, що невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо подальшого порядку отримання консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах. 

Напередодні видання "Дзеркало тижня" повідомило, що перший заступник міністра закордонних справ Андрій Сибіга надіслав лист керівникам усіх дипломатичних установ України, у якому їм наказували тимчасово призупинити усі консульські дії щодо для громадян України призовного віку.

Вийнятком є лише консульські дії, пов’язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну.

Читайте також:
Нові правила обліку: Для чого потрібен штрихкод у військовому квитку Нові правила обліку: Для чого потрібен штрихкод у військовому квитку
З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах
Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС