USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Деякі передані ЗСУ F-16 розмістять на авіабазах не в Україні. У РФ висловили погрози стосовно цього

Причиною є намір убезпечити літаки від російських ударів, пояснюють у командуванні ПС
F-16

F-16. Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Деякі винищувачі F-16, які партнери передадуть Україні в межах оборонної допомоги, будуть знаходитися на іноземних авіабазах. Причиною є намір убезпечити літаки від російських ударів, сказав під час інтерв'ю "Радіо Свобода" начальник авіації командування Повітряних сил Збройних сил України Сергій Голубцов. Водночас в Держдумі РФ висловили свою думку з приводу цього.

Так, Голубцов нагадав, що поки чотири країни підтвердили надання винищувачів Україні, але ця кількість може збільшитися з часом. Адже "майже всі країни, в яких на озброєння є F-16, поступово переозброюються на F-35".

"Що стосується 30 літаків, 40. Треба розуміти, що не всі літаки, які передадуть Україні, зараз прийдуть сюди. Деякі з них залишаться в тих центрах, де готують наших пілотів й авіаційний персонал. Це будуть українські літаки, які використовуватимуть для підготовки наших же пілотів", – пояснив начальник авіації.

Разом з тим Голубцов сказав, щоб "цифра нікого не дивувала". Оскільки є певна кількість літаків, які будуть зберігатися на безпечних авіабазах, не в Україні, для того щоб тут не були мішенями. Ці винищувачі стануть резервом для ЗСУ.

"Це буде в разі потреби для заміни несправних літаків, під час проведення регламентних робіт. Тобто для того, щоб ми могли постійно мати в операційному складі певну кількість літаків, яка буде відповідати кількості пілотів, які в нас будуть", – додав Голубцов.

Також начальник авіації командування ПС вважає, що якщо буде більше пілотів, відповідно, й більше літаків F-16 і на території України. Нині українська сторона має "певну кількість" підготовлених аеродромів.

"Знаємо, скільки зайде наступного року. Ці плани є. Якщо десь прозвучав 28-й рік, то прозвучав сьогодні, завтра може прозвучати 27-й, потім 26-й", – уточнив Голубцов.

Натомість невідомо, яку кількість F-16 обіцятимуть Україні надалі. Це може бути "плюсом", бо з кожною конференцією членів авіаційної коаліції Київ отримує "більш позитивні прогнози, більш реальні цифри, більше інформації, яка нам дозволяє цей процес зробити планомірним", резюмував Голубцов.

Новини за темою: Україна отримає перші винищувачі F-16 до липня

Закиди РФ

Тим часом голова оборонного комітету Держдуми Андрій Картаполов в коментарі "РІА Новини" висловив погрожуючу позицію щодо цього.

"F-16 та аеродроми їхнього базування за межами України стануть законною метою для російських військових, якщо братимуть участь у бойових вильотах", – заявив  Картаполов.

Нагадаємо про F-16

Літак F-16 – легкий багатоцільовий винищувач із США четвертого покоління. Попри досить поважний вік, адже F-16 було створено ще 48 років тому, він до сьогодні залишається основою повітряних сил багатьох країн світу.

F-16 має широкий спектр ракетного та бомбового озброєння. Очікується, що у небі над Україною цей літак може не лише змінити баланс сил у повітрі, а й вплинути на перебіг всієї війни.

Вартість F-16 назвати важко, особливо, враховуючи велику кількість версій цих винищувачів. Однак вона може коливатися у розмірі від 43 до 55 млн доларів.

Читайте також:
Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли
Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія
Корпус Корпус "Охматдиту", куди прилетіла російська ракета, не підлягає відновленню, його знесуть, – МОЗ
Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом? Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом?