USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Чи матиме Зеленський повноваження без виборів навесні 2024-го: Пояснення ЦВК

ЦВК не отримувала жодної інформації про можливу підготовку до президентських виборів у березні 2024 року
Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Джерело: відкриті джерела

Центральна виборча комісія не отримувала жодної інформації про можливу підготовку до президентських виборів у березні 2024 року. Про це розповів заступник голови комісії Сергій Дубовик у коментарі "Радіо Свобода".

За його словами, згідно з чинним законодавством України, будь-які вибори у воєнний час, під час оголошення воєнного стану не проводяться.

Варто зазначити, що напередодні президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді вкотре продовжити воєнний стан на 90 днів. Після схвалення парламентом він триватиме щонайменше до лютого.

"Тому жодних повідомлень чи якихось речей ЦВК не тільки не отримала, а й не могла отримати. Ми незалежний виборчий орган, керуємося виключно законом. Вибори, зокрема президента України, призначаються постановою Верховної Ради. Ви і я не бачили ні проєкту такої постанови, ні будь-яких інших офіційних документів", – сказав Дубовик.

Крім того, говорячи про президентські вибори, заступник голови Центральної виборчої комісії вказує на те, що за графіком виборчий процес має розпочатися наприкінці грудня.

На запитання про те, чи будуть повноваження президента і згодом парламенту автоматично продовжені наступного року, Дубовик вказав на формулювання в Конституції:

"Скільки б не було спекуляцій на цю тему, у Конституції чітко записано, що президент України виконує свої повноваження до вступу на посаду новообраного президента України. Все інше – це політичні спекуляції щодо закінчення повноважень, переходу якихось повноважень. Конституція чітко дає відповіді на ці питання. Закон про воєнний стан чітко визначає, що під час воєнного стану вибори не проводяться".

Нагадаємо, раніше народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що в Україні планують провести президентські вибори в березні 2024 року.

Однак пізніше президент Володимир Зеленський виключив можливість проведення виборів під час війни.

"Ми маємо визначитися, що зараз час оборони, час битви, від якої залежить доля держави і людей, а не час вкидань, які очікує від України тільки Росія. Я вважаю, що зараз вибори не на часі", – уточнив він.

До того ж, згідно з опитуванням КМІС, 81% українців вважають, що вибори треба проводити після війни. Водночас 16% уважають, що бойові дії не є перешкодою для волевиявлення.

Читайте також:
Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь
Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура