USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Члени Комітету з Шевченківської премії складають свої повноваження. Що сталося?

Схоже на те, що скандал продовжується
Шевченківська премія
Джерело: відкриті джерела

Члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосили про складання повноважень після пропозиції доповнити премію новими номінаціями. Про це йдеться у спільній заяві комітету, оприлюдненій у соцмережах. 

Нинішній склад комітету почав роботу у 2019 році і мав пропрацювати три роки, до вручення Шевченківської премії 2022 року. Проте комітет погодився працювати у чинному складі під час воєнного стану та протягом двох місяців після його закінчення. 

Однак тепер члени комітету вирішили скласти повноваження. 

"У нинішніх обставинах, коли нас поставили перед наміром змінити правила Положення Національної премії імені Тараса Шевченка ad hoc, додати нові номінації та пришвидшити процедуру відбору, члени комітету не бачать можливості продовжувати роботу і складають свої повноваження", – йдеться в заяві.

Хто підписав заяву? 

Заяву підписали Дмитро Богомазов, Володимир Войтенко, Мая Гарбузюк, Тамара Гундорова, Ростислав Держипільський, Римма Зюбіна, Алла Мазур, Люба Морозова, Віктор Плоскіна, Юлія Сінькевич, Ірина Славінська, Остап Сливинський та Євгеній Стасіневич.

Що було раніше? 

Голова комітету Юрій Макаров оголосив, що йде з посади через публічний скандал. Йдеться про затримання оприлюднення цьогорічних лауреатів конкурсу через ідею провести додатковий конкурс "За внесок у перемогу".

Читайте також:
Тіна Тернер померла у віці 83-х років: Якою ми запам'ятаємо велику американську співачку Тіна Тернер померла у віці 83-х років: Якою ми запам'ятаємо велику американську співачку
Євген Нищук став головою комітету Шевченківської премії. Що про нього відомо? Євген Нищук став головою комітету Шевченківської премії. Що про нього відомо?
В Україні не збираються закривати Telegram, – відповідь Ткаченка В Україні не збираються закривати Telegram, – відповідь Ткаченка
Погодився на зйомку, щоб відбудувати будинок: Історія хлопця з окупованого села, який знявся в кліпі Imagine Dragons Погодився на зйомку, щоб відбудувати будинок: Історія хлопця з окупованого села, який знявся в кліпі Imagine Dragons