USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Боргова криза в енергетиці стримує будівництво нових енергетичних потужностей, – Кудрицький

Розподілена генерація може дати країні кращу енергетичну безпеку
Володимир Кудрицький, голова
Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький
Джерело: відкриті джерела

Україна потребує нових потужностей розподіленої генерації на заміну знищеним Росією енергетичним об’єктам і для цього потрібно якнайшвидше вирішити проблему заборгованостей на ринку електроенергії. Про це розповів голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький.

"Потрібно створити такі умови, щоб в Україні почали будуватися електростанції нового типу – розосередженої генерації. Це можливо в умовах війни. У нас будуються вітрові парки, сонячні електростанції. Деякі нові технології, які потрібні енергосистемі і які можуть замінити, наприклад, вугільну генерацію, але для цього потрібні певні регуляторні і економічні умови", – заявив Кудрицький.

За його словами, інвестори, які планують будувати нову розподілену генерацію в Україні, зокрема високоманеврову газову, хочуть розуміти терміни та умови повернення інвестицій і покриття своїх поточних витрат.

"У нас на ринку борги. І ці борги фактично і є заслоном, який не дозволяє вже досить багато років збудувати те, що енергосистема конче потребує. І цей заслон, я вважаю, в цьому році треба нарешті прибрати", – наголосив керівник "Укренерго".

Він зазначив, що розподілена генерація може дати країні кращу енергетичну безпеку, оскільки атакувати 15 великих електростанцій, які майже повністю забезпечують країну електроенергією, значно легше та ефективніше для ворога.

"Тому децентралізована генерація – стратегічно єдиний шлях, іншого немає. Ми не можемо побудувати конфайнменти над кожною електростанцією, тому що це просто нереалістична задача", – додав Кудрицький.

Він пояснив, що відновлювати пошкоджені потужності теплових електростанцій потрібно, але варто розуміти, що це об’єкти енергетики які були побудовані в 1960 роках і стали застарілі ще у 2000-х роках, тому їм на заміну все ж мають приходити нові енергетичні потужності.

"Проблема полягає в тому, що, на жаль, не можна так сісти і сказати "нове будуйся" – і тоді як гриби почнуть в усіх регіонах будуватися маленькі 10-мегаватні електростанції замість великих", – сказав голова правління компанії.

За словами Кудрицького, борги в енергетиці, зокрема, на балансуючому ринку, є основною перепоною для нових інвестицій в енергетику України, оскільки є багато регіонів країни, які мають низькі ризики обстрілів.

"Найбільш хоробрі інвестори вже готові зайти. Вони чекають, поки ці зміни, про які я кажу, будуть реалізовані. Вони зможуть показати банкам, які кредитуватимуть це будівництво нових електростанцій, дуже чітку фінансову модель", – підсумував Кудрицький.

Нагадаємо, 7 листопада 2023 року президент Володимир Зеленський затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо заходів із підвищення стійкості енергосистеми та її роботи в зимовий період, де першим до вирішення Кабміном у місячний строк поставлено питання заборгованостей.

Експерти та учасники ринку неодноразово закликали Нацкомісію з питань енергетики, уряд та Міністерство енергетики вирішити кризу кругових боргів на ринку електроенергії, яка сягає декількох десятків мільярдів гривень.

В кількох областях України ввели графіки аварійних відключень світла

Сьогодні, 30 березня, в кількох областях України ввели графіки аварійних відключень електроенергії. За вказівкою НЕК "Укренерго" у зв’язку з атакою російських військових на енергетику України на території Сумської області введені графіки аварійних відключень. Така ж ситуація і в Донецькій області.

"Через ворожі обстріли за розпорядженням НЕК "Укренерго" на Донеччині починають застосовуватись стабілізаційні відключення", – повідомили в ДТЕК.

Крім того, сьогодні по всій території Кіровоградської області за розпорядженням НЕК "Укренерго" також запроваджено графіки аварійних відключень електропостачання. Глава Полтавської ОВА своєю чергою заявив, що в області сьогодні також будуть працювати графіки аварійного відключення електроенергії.

"В області знову застосовані графіки аварійного відключення електроенергії. Причина – дефіцит обсягу генерації", – заявив Пронін.

За даними ДТЕК, Дніпропетровська область також перейшла на екстрені відключення

"Через наслідки обстрілів в Дніпропетровській області вимушено застосовуються екстрені відключення за розпорядженням НЕК "Укренерго". Енергетики докладають всіх можливих зусиль, щоб якнайшвидше стабілізувати ситуацію", – пояснили в ДТЕК.

Унаслідок атаки в кількох регіонах України спостерігалися проблеми з енергопостачанням. Найскладніша ситуація утворилася в Харкові, де повністю зникла електрика. Внаслідок масованого обстрілу ДТЕК втратив 50% своїх генеруючих потужностей.

Зміївська ТЕС ПАТ "Центренерго" в Харківській області після атаки РФ 22 березня повністю зруйнована, але її відновлення в перспективі планується.

У ніч на 29 березня Російська Федерація завдала чергового масованого удару по мирних містах України. Як завжди, ціллю вбивчого заліза стали об'єкти критичної інфраструктури. На жаль, є влучання, пошкодження та руйнування критичної інфраструктури в ряді областей.

Читайте також:
Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет
Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат
Росіяни обстріляли Харківщину: Серед загиблих є жінка на сьомому місяці вагітності, відомо й про чимало поранених Росіяни обстріляли Харківщину: Серед загиблих є жінка на сьомому місяці вагітності, відомо й про чимало поранених
Російська армія, ймовірно, готується до другого етапу наступу на півночі Харківщини, - ISW Російська армія, ймовірно, готується до другого етапу наступу на півночі Харківщини, - ISW