
Польські перевізники, які протестують на кордоні з Україною, неодноразово блокували пропуск цистерн із паливом і гуманітарною допомогою для України, попри обіцянку цього не робити. Про це заявив заступник міністра розвитку громад, територій й інфраструктури України Сергій Деркач.
Чиновник зазначив, що заява про нібито пропуск польськими перевізниками фур з гумдопомогою та з небезпечними вантажами "не відповідає дійсності".
"Ми зафіксували численні факти, коли цистерни з паливом та гуманітарка стоять у чергах", – сказав він.
Водночас Деркач додав, що інформацію щодо такої ситуації передає польським колегам для реагування.
"Чекаємо відповідь, як це корелюється із заявами про безперешкодний перетин таких вантажів", – розповів заступник міністра.
За його словами, на КПП "Краківець – Корчова" вчора було заблоковано 12 000 вантажівок, перед "Дорогуськом" – стільки ж фур, а на "Рава-Руська – Гребенне" – 500 вантажних автомобілів.
Блокування українського кордону з Польщею
З 6 листопада польські перевізники оголосили про початок страйку, який, за їхніми словами, триватиме до початку січня 2024 року. У результаті, у перші години вони практично заблокували три КПП на кордоні з Україною – "Ягодин – Дорогуськ", "Краківець – Корчова", "Рава-Руська – Гребенне", випускаючи та впускаючи вантажний транспорт не більше однієї фури в один бік на годину. Зазначимо, що ці обмеження не стосуються автобусів, легкових автомобілів та пішоходів.
Сьогодні члени Міжнародного союзу автомобільного транспорту (IRU) з Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії та Литви мають надіслати спільного листа президентові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн із закликом переглянути угоду, яка передбачає лібералізацію дорожнього руху з Україною.
Раніше ми повідомляли, що Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не вирішить питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною. У Єврокомісії наголосили, польська влада, відповідно до законодавства ЄС, зобов’язана забезпечити вільний рух українських вантажівок на прикордонних переходах. Офіційно Єврокомісія не хоче коментувати заходи, які може вжити проти польської влади, оскільки запевняє, що переговори з Польщею та Україною тривають.