USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

Страйк перевізників на кордоні. Єврокомісія може розпочати карну процедуру проти Польщі

Польські перевізники продовжують блокувати три контрольно-пропускні пункти на кордоні з Україною
Кордон Польща
Джерело: відкриті джерела

Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не вирішить питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною. Про це пише польське видання RMF FM.

У Єврокомісії наголосили, польська влада, відповідно до законодавства ЄС, зобов’язана забезпечити вільний рух українських вантажівок на прикордонних переходах. Офіційно Єврокомісія не хоче коментувати заходи, які може вжити проти польської влади, оскільки запевняє, що переговори з Польщею та Україною тривають.

"Європейська комісія все ще підтримує контакти з владою обох країн, ми не можемо коментувати потенційні заходи, оскільки обговорення тривають", – розповів речник Єврокомісії.

Новини за темою: До кордону з Польщею відремонтують міст: Орієнтовна вартість робіт складає понад 467 млн гривень

Польські перевізники висунули ряд вимог

Протестувальники зазначали, що можуть розблокувати КПП лише за умови:

  • повернення дозволів для українських перевізників;
  • посилення вимог перевезень у рамках ЄКМТ (сертифікатів Європейської конференції міністрів транспорту);
  • заборони реєстрації у Польщі компаній з капіталом з-за меж ЄС;
  • отримання доступу до української системи "Шлях";
  • окремих черг для машин з ЄС у системі "єЧерга";
  • виділення окремих черг для порожніх авто.

Україна спробувала домовитися

13 листопада частина польських перевізників, які блокують кордон, зустрілися з чиновниками України та Польщі. Однак польські перевізники відмовилися розблокувати кордон з Україною за підсумками переговорів з українськими чиновниками.

"Ми не досягли угоди. Українська сторона не бере до уваги наші вимоги", – заявив Рафал Меклер, організатор акції протесту у прикордонному місті Дорогуськ.

Нагадаємо, з початку минулого тижня польські перевізники блокують рух вантажівок на кордоні з Україною. Через це лише за одну добу через найбільший вантажний пункт пропуску "Ягодин – Дорогуськ" виїхати з України вдається лише кільком десяткам транспортних засобів (при дозволених 680, – ред.).

Читайте також:
Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій
Мінекономіки закликало деяких підприємців допомогти владнати ситуацію на кордоні з Польщею Мінекономіки закликало деяких підприємців допомогти владнати ситуацію на кордоні з Польщею
У Польщі винесли вирок українцю, який шпигував на користь РФ У Польщі винесли вирок українцю, який шпигував на користь РФ
Дубас: Через блокування кордону в Україні, швидше за все, почнуть зростати ціни Дубас: Через блокування кордону в Україні, швидше за все, почнуть зростати ціни