USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Білоруси і росіяни не змогли узгодити ціну на виготовлення деталей до РСЗВ "Град", – ГУР

Білоруський підрядник має поставити 250 одиниць необхідної продукції для виробництва та ремонту "Градів" російському замовникові
Град
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Підприємства Росії та Білорусі не дійшли згоди щодо вартості деталей і вузлів до ракетних систем залпового вогню "Град". Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

У відомстві розповіли, що згідно з контрактом, білоруський підрядник ВАТ "Волатавто" має поставити 250 одиниць продукції, необхідної для виробництва та ремонту РСЗВ "Град" російському замовникові – ЗАТ "Спеціальне конструкторське бюро". 

Йдеться, зокрема, про рами, основи, напрямні труби, люльки та інші елементи бойових машин.

За даними Головного управління розвідки, суперечка виникла під час зустрічі, коли делегація "Волатавто" презентувала папери з розрахунками. Вартість окремих видів білоруської продукції перевищувала очікувану росіянами на 500–600%.

"Після напружених переговорів білоруси провели додаткову калькуляцію та знайшли "вихід" для здешевлення: виробляти складові елементи будуть субпідрядники, які не мають відповідних ліцензій. Це означатиме зниження якості продукції, а отже – підвищені ризики використання зібраних із таких деталей та вузлів РСЗВ "Град", – зазначають в ГУР.

Також у відомстві нагадали, що обидва підприємства – білоруське ВАТ "Волатавто" та російське ЗАТ – перебувають під дією міжнародних санкцій.

Раніше ми повідомляли, що казахстанські й білоруські фірми налагодили постачання обладнання для російської "військової машини" попри санкції.

Читайте також:
Боротьба з російською пропагандою: Центр протидії дезінформації співпрацюватиме з TikTok, вже виявлено небезпечні канали Боротьба з російською пропагандою: Центр протидії дезінформації співпрацюватиме з TikTok, вже виявлено небезпечні канали
Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін
В Україні запустять В Україні запустять "Залізний полігон" для випробування зброї
На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, – Клименко На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, – Клименко