USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

Армія оборони Ізраїлю заявила, що атакувала 17 військових об'єктів та 4 штаби ХАМАС

Такого Ізраїль не бачив із 1970-80 років
Ізраїль
Ситуація в Ізраїлі, 7 жовтня 2023 р.
Джерело: відкриті джерела

Армія оборони Ізраїля зробила заяву, що атакувала військові об'єкти та оперативні штаби бойовиків ХАМАС у Секторі Газа, де від ранку бойовики ХАМАС завдали масованого ракетного удару по країні. Серед атакованих об'єктів - 17 військових, повідомляє пресслужба ЦАХАЛ.

"За останні кілька годин десятки бойових літаків та інших літаків ЦАХАЛу атакували 17 військових об'єктів і 4 оперативні штаби терористичної організації ХАМАС по всьому Сектору Газа", - йдеться у повідомленні.

Разом з тим, Повітряні сили Ізраїлю підтвердили інформацію.

Згодом ЦАХАЛ повідомив, що авіація атакувала групи бойовиків ХАМАС біля паркану на кордоні Ізраїля та Сектора Газа.

Що передувало?

Вранці 7 жовтня з сектора Гази бойовики ХАМАС завдали масованого ракетного удару по Ізраїлю. Про це повідомляє The Times of Israel.

Над багатьма містами й досі видніється дим та лунають сирени. Знімки в соцмережах показують палаючі автомобілі і пошкоджені будівлі. Тривають вуличні бої.

Прем'єрміністр Беньямін Нетаньягу скликав екстрене засідання кабінету міністрів з питань безпеки.

Зазначається, що такого Ізраїль не бачив із 1970-80 років. Тоді терористи часто проникали в Ізраїль з території Лівану.

Ізраїль готовий до війни

ЦАХАЛ вже оголосив, що "готовий до війни". Міністр оборони країни Йоав Галлант затвердив призов солдат резервуІзраїльські військові наказали жителям прикордонних міст залишатися вдома і заявили, що вони завдають ударів по цілях у секторі Гази.

"ЦАХАЛ оголошує стан готовності до війни… З Сектора Газа ведеться широкомасштабний ракетний обстріл ізраїльської території, терористи проникли на територію Ізраїлю через різні пункти", – йдеться у заяві армії.

Крім того, Сили ЦАХАЛу розпочали роботу з цілями терористів у секторі Газа, а в деяких містах із бойовиками ХАМАСу, які проникли на територію країни, точаться бої. Ізраїльські сили оборони закрили будь-які дороги, прикордонні переходи та мости поблизу сектору Газа.

Передісторія

Конфлікт між ХАМАСом та Ізраїлем триває вже давно. Чергове загострення було навесні 2021 року. Тоді обидві сторони обмінювалися ракетними ударами. Вже наприкінці травня Ізраїль та ХАМАС домовилися про припинення обстрілів.

А в лютому цього року винищувачі Армії оборони Ізраїлю завдали удару по підземному комплексу з ракетною сировиною ХАМАСу.

Читайте також:
"Режим воєнної економіки": Єврокомісія хоче перевести оборонпром Євросоюзу
Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів
Зеленський змінив командувача Сил підтримки ЗСУ Зеленський змінив командувача Сил підтримки ЗСУ
ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України