USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Як розпізнати фейковий новинний сайт. Розповідає аналітик ЦПД

Більшість фейкових сайтів в Україні контролюють з Росії
Слайчук

Іван Сличко

Джерело: UWN YouTube

Проросійські агресори, так звані кремлеботи, створюють в Україні фейкові сайти новин. Від справжніх новинних ресурсів ці відрізняються мінімально, розповів в ефірі UWN старший аналітик Центру протидії дезінформації робочого органу РНБО (ЦПД) Іван Сличко.

За словами експерта, є люди, які працюють на території України, на тимчасово окупованих територіях, але в більшості це все йде з Росії і займаються створенням фейкових сайтів.

"Так звані ЗМІ реєструють під українським доменом – там взагалі нічого важкого немає, тому що вони відрізняються, але мінімально. Тож людина, яка не знає про це, може впійматися", – пояснив Сличко.

І додав, що зазвичай подібні сайти є популярними. Адже ресурси створюють штучно, вони є нові і їх треба рекламувати.

"Facebook цю рекламу, як ми бачимо, просуває досить потужно. Однак на скарги користувачів у компанії реагують лише після певного захисту. Тому в першу чергу, коли люди звернули увагу, що це фейк, вони можуть звернутися до нас (ЦПД, – ред.) або до інших органів, а ми і собі передаємо це далі та працюємо напряму з Фейсбуком", – сказав аналітик.

Новини за темою: Як розпізнати вороже ІПСО і протидіяти йому: Пояснення експерта
Читайте також:
Росія вирішила змістити кордон із Литвою та Фінляндією в Балтійському морі Росія вирішила змістити кордон із Литвою та Фінляндією в Балтійському морі
Росія брязкає ядерною зброєю, аби вплинути на політичні дискусії на Заході, – ISW Росія брязкає ядерною зброєю, аби вплинути на політичні дискусії на Заході, – ISW
Імовірне знищення російського ракетного корабля Імовірне знищення російського ракетного корабля "Циклон": Як його використовували окупанти?
Окупанти просунулися біля десяти населених пунктів в кількох областях України, – DeepState Окупанти просунулися біля десяти населених пунктів в кількох областях України, – DeepState