Суд Європейського Союзу вперше від початку війни задовольнив позов від російського бізнесмена щодо вилучення його імені з санкційних списків ЄС. Йдеться про колишнього керівника російської компанії Ozon Олександра Шульгіна. Про це інформує видання POLITICO.
"Наприклад, ЄС недостатньо довів, що Шульгін підтримував політику, яка загрожувала стабільності в Україні, або що він залишався провідним бізнесменом після того, як у квітні минулого року пішов у відставку з посади генерального директора Ozon, компанії електронної комерції, постановив суд", – ідеться у повідомленні.
Таке рішення Європейський суд ухвалив вперше від початку війни.
Разом із Шульгіним обмеження оскаржували сталеливарний магнат Дмитро Пумпʼянський, його дружина Галина та їхній син Олександр; колишній гендиректор пошукової системи "Яндекс" Тигран Худавердян і нафтовий магнат Михайло Гуцерієв, який у 2021 році потрапив під санкції через звʼязки з Білоруссю. Їм суд ЄС відмовив.
Що відомо про Шульгіна?
Олександр Шульгін був включений до санкційних списків як керівник Ozon Group, що є в Росії провідною платформою у сфері електронної комерції і приносить значні доходи російському уряду.
Він залишив посаду гендиректора Ozon Group і вийшов із ради директорів 11 квітня торік після запровадження обмежень Європейського Союзу та Австралії, повідомляє "Радіо Свобода".
Деталі справи
Як пояснили "Радіо Свобода"" у пресслужбі суду, Шульгін у своєму позові не оскаржував санкції як такі, а лише вимагав виключити його з майбутніх списків.
У Раді ЄС раніше погодили, що не включатимуть імʼя Шульгіна до оновлених списків, які опублікують у вересні, зважаючи на слабкість аргументів проти колишнього бізнесмена.
Інші справи щодо російських олігархів
Раніше ми писали, що СБУ повідомила про підозру російському олігарху Фрідману. Встановлено, що з початку повномасштабного вторгнення він "влив" близько 2 млрд рублів у декілька військових заводів країни-агресорки.
Зазначалося, що працівники Служби безпеки задокументували злочинну діяльність Фрідмана. Серед військових заводів, в які він "вливав" гроші, – Тульський патронний завод, який виробляє набої, а також Уральський оптико-механічний завод імені Яламова, де виробляють високотехнологічне обладнання для бойових літаків та вертольотів РФ.