НБУ
46.11
Готівка
46.70

Перша медаль на Олімпійських іграх: Харлан стала бронзовою призеркою з фехтування на шаблях

Вона перемогла представницю Республіки Корея Чої Сібін
Ольга Харлан
Джерело: скріншот

Шаблістка Ольга Харлан виграла бронзу з фехтування на шаблях на Олімпійських іграх. Вона перемогла представницю Республіки Корея Чої Сібін з рахунком 15:14.

У чвертьфіналі Харлан перемогла угорку Анну Мартон з рахунком 15:7.

У півфіналі Харлан програла француженці Сарі Бальцер з рахунком 15:7.

Додамо, що серед шаблісток у Парижі стартували три українки, дві з яких – Аліна Комащук та Олена Кравацька – вибули в першому раунді основної сітки. Далі пройшла олімпійська чемпіонка Харлан, що вперше поступилася лише у своїй четвертій сутичці турніру.

Що відомо про фехтувальницю?

Ольга Харлан виграла чемпіонат Європи з фехтування у червні 2019 року. Також є двічі бронзовою призеркою Олімпіади в індивідуальних змаганнях, має срібну і золоту медалі – у командних. Українка шість разів здобувала золото чемпіонатів світу, сім разів – срібло й двічі – бронзу.

Також серед її нагород вісім золотих медалей на чемпіонаті Європи, перемога на Європейських іграх.

Наприкінці липня 2023 року Харлан дискваліфікували з чемпіонату світу через те, що вона відмовилася потиснути руку росіянці – натомість запропонувала стукнутися шаблями. Та відмовилася, тому українка покинула доріжку. Росіянка ж залишалася на місці "на знак протесту" ще близько години.

Пізніше українка отримала "чорну картку" за відмову тиснути руку. Організаційний комітет світової першості розглянув скаргу росіянки та дискваліфікував Харлан.

Зрештою Всесвітня федерація фехтування (FIE) оголосила, що змінить правила рукостискань на змаганнях, яке дозволить українцям не торкатися росіян.

Олімпіада

Всього в нинішніх Олімпійських іграх братимуть участь 10 714 спортсменів із 206 країн світу. Вони змагатимуться у 32 видах спорту, у тому числі вперше на Олімпіаді у брейкінгу, скелелазанні, скейтбордингу та серфінгу.

Загалом буде розіграно 329 комплектів медалей. Україну представлятимуть 140 спортсменів у 26 видах спорту.

Представники Росії та Білорусі допущені до Ігор лише в індивідуальних видах спорту під нейтральним прапором.