Норвезький біатлоніст Стурла Холм Легрейд потрапив у скандал на третьому етапі Кубка світу-2023/2024, що триває у Ленцерхайді (Швейцарія). Легрейду відмовили в праві вийти на сьогоднішній, 17 грудня, мас-старт у межах змагань через порушення правил безпеки Міжнародної спілки біатлоністів (IBU), повідомляють у пресслужбі спілки.
"Міжнародний союз біатлоністів і журі чоловічого мас-старту в Ленцерхайді вирішили відмовити Стурлі Голм Легрейду в участі в змаганнях через порушення правил безпеки IBU", – йдеться в дописі.
Це сталося через інцидент з гвинтівкою в приміщенні норвезької команди в готелі, коли постріл був під час холостої стрілянини. Внаслідок інциденту ніхто з людей не постраждав, а постріл потрапив у стіну.
"Я глибоко шкодую про цей інцидент і перепрошую у всієї біатлонної родини, моїх товаришів по команді та власника готелю за те, що трапилося. Це жорстоке нагадування для мене та для всіх біатлоністів про те, наскільки насправді важливими є правила техніки безпеки", – сказав Легрейд.
Що відомо про Легрейда?
Стурла Гольм Легрейд – норвезький біатлоніст, олімпійський чемпіон в естафеті та п'ятиразовий чемпіон світу.
Спортсмен дебютував на Кубку світу в березні 2020 року, а наступного сезону вже виграв свою першу гонку – індивідуалку першого етапу, що проходив у фінському Контіолагті.
Золоту медаль чемпіона світу біатлоніст виборов у складі змішаної естафетної команди на першості світу 2021 року, що проходила в словенській Поклюці. На тому ж чемпіонаті Легрейд виграв другу золоту медаль в індивідуальній гонці.
Скандали з біатлоністами
У жовтні французька поліція арештувала дворазову чемпіонку світу з біатлону Жулью Сімон, яку підозрюють у шахрайстві з банківськими картками та крадіжку.
Спортсменку вже взяли під варту і допитали.
За даними слідства, Жулья Сімон у січні та у червні 2022 року скористалася банківськими картками своєї товаришки по збірній Жюстін Брези-Буше і купила техніку бренду Go Pro.
Розслідування триває понад рік, оскільки слідчі ретельно перевіряють інформацію, ідентифікуючи IP-адреси, за допомогою якого комп’ютера чи терміналу (смартфон, планшет, – ред.) розмістили підозрілі замовлення.
Це технічні та трудомісткі розслідування, що проводяться у Франції через юридичні запити.