USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

ЗСУ все ще бракує артилерійських снарядів, Росія має перевагу, – ISW

Зокрема біля Вовчанська РФ все ще зберігає перевагу в боєприпасах у співвідношенні п'ять до одного
ЗСУ
Джерело: Генштаб ЗСУ

Збройні сили України почали отримувати артилерійські боєприпаси з країн Заходу, але нинішні обсяги ще не дозволяють нашим захисникам ефективно протистояти росіянам. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Зазначається, що російські сили біля Вовчанська все ще зберігають перевагу в боєприпасах у співвідношенні п'ять до одного. Один з українських солдатів розповів, що надані Заходом боєприпаси, почали "просочуватися" на лінію фронту, але ще не набули значних масштабів. Натомість у росіян надалі "значна перевага" в боєприпасах.

"Російські сили намагаються досягти тактично й оперативно значущих переваг до того як американська військова допомога прибуде до українських сил на фронті в повному обсязі. Первинне прибуття зброї, наданої Заходом, займе деякий час для того, щоб мати тактичний і оперативний ефект", – йдеться у звіті.

Брак снарядів на фронті

Західні партнери зголосилися передати Україні до 1,5 мільйонів снарядів. Київ розраховував отримати їх вже у квітні, але з невідомих причин поставка затримується.

Лідери п'яти європейських країн НАТО підтвердили свою підтримку Україні на зустрічі в Празі, де головною темою був план Чехії щодо закупівлі до 800 тис. артилерійських снарядів у країнах за межами Європейського Союзу та надання їх Україні. І Прага вкотре закликала союзників виконувати зобов'язання й фінансувати боєприпаси для нашої держави.

У червні Україна почне отримувати перші снаряди в рамках "чеської ініціативи". У Празі кажуть, що зможуть забезпечити для ЗСУ від 50 до 100 тисяч боєприпасів на місяць. Глава МЗС Чехії Ян Липовський підтвердив, що ЗСУ отримають перші снаряди в рамках ініціативи найближчим часом – у червні.

Читайте також:
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів
В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе
Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування