USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Зерновий сектор України цьогоріч може втратити 3,2 млрд доларів через війну

Значні втрати вже призвели до скорочення посівів урожаю 2024 року
українське зерно
Джерело: відкриті джерела

Український сектор зернових та олійних культур може втратити понад 3,2 млрд доларів у 2023 році через високі видатки на логістику, а також через зростання цін на паливо та добрива, що загрожує скороченням посівних площ у найближчі роки. Про це пише Reuters із посиланням на обʼєднання фермерів.

Зазначається, що обмежені експортні можливості, що нині зосереджені на невеликих портах річки Дунай та залізниці до Східної Європи, збільшили логістичний компонент і, як наслідок, знизили ціни, які торговці можуть запропонувати фермерам. А закриття портів призвело до різкого зростання цін на імпортоване паливо, насіння, добрива та запасні частини для сільськогосподарської техніки.

У зв’язку з цим Всеукраїнська аграрна рада повідомила (ВАР), що собівартість виробництва пшениці у 2023 році становитиме близько 146 доларів за метричну тонну за середньої ціни реалізації 102 долари. Фермери витрачають 149 доларів на вирощування кукурудзи та можуть продати її за 94 доларів. У ВАР заявили, що у 2023 році навіть виробництво соняшнику та ріпаку буде збитковим і якийсь прибуток аграріям принесе лише соя.

Виробники повідомили, що значні втрати вже призвели до скорочення посівів урожаю 2024 року. Міністерство аграрної політики, як і раніше, зберігає прогноз посівів озимої пшениці на рівні близько 4,4 млн га.

Крім того, уточнюється, що значно скоротити посівні площі цієї осені можуть не лише фінансові труднощі, а й несприятлива погода. Україна є традиційним виробником озимої пшениці, ячменю та ріпаку. Тривала відсутність дощів у більшості регіонів України створила несприятливі умови як для сівби озимих, так і для вже посіяних рослин. За словами синоптиків, найгірша ситуація із вологістю ґрунту склалася в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській, Вінницькій, Черкаській, Харківській областях, де до 20 см верхніх шарів ґрунту були повністю сухими.

Станом на 16 жовтня фермери посіяли 3,02 млн га озимої пшениці порівняно з 2,5 млн га на ту саму дату рік тому.

Читайте також:
"Редіс" Прокопенко закликав прибрати "Азов" з "чорних списків", щоб бригада почала отримувати зброю зі США
Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України
Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США
Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець