
Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення змінити командувача Медичних сил ЗСУ, про це глава держави розповів у своєму вечірньому зверненні. Водночас очільник Міністерства оборони України Рустем Умєров прокоментував рішення президента.
Замість Тетяни Остащенко тепер, за словами Зеленського, цю посаду обійняв генерал-майор медслужби Анатолій Казмірчук.
"Потрібен принципово новий рівень медичного забезпечення наших воїнів. Від якісних турнікетів до повної цифровізації та прозорості в постачанні, від якісного тренування до щирої комунікації з бойовими медиками в тих підрозділах, де медицина розгорнута дійсно правильно та дійсно ефективно. Досвід ефективності конкретних підрозділів має бути поширений на всі Сили оборони", – сказав глава держави.
Й уточнив, що Казмірчук раніше був начальником Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь" у Києві.
Коментар Умєрова
Разом з тим міністр оборони Рустем Умєров прокоментував у Facebook заміну командувача Медичних сил. На думку глави відомства, причини такого кроку "очевидні для всіх, хто б'ється у лавах Сил оборони України, та для всіх, хто допомагає".
"Відповідну проблематику обговорювали багаторазово. Настав час розв'язувати проблеми медичного забезпечення наших воїнів", – написав Умєров.
Також він виділив три кроки, необхідні для розвитку Медичних сил:
- максимальна цифровізація процесів та дотримання всіх стандартів медичного забезпечення, включаючи постачання якісних медичних засобів та медичної техніки;
- розвиток системи навчання тактичної медицини за стандартами НАТО з відповідним ресурсним забезпеченням;
- забезпечення постійної ротації особового складу між тактичним та стратегічним рівнем для забезпечення отримання та передачі досвіду по всьому циклу лікування поранених, травмованих та хворих.
Ситуація з турнікетами
"Значення має не стільки виробник, як те, сертифікована продукція чи ні. Упаковка цих турнікетів має жовту пунктирну смужку. І ми чітко їх розрізняємо, бо вже неодноразово з ними стикалися", – сказав лікар.
Також про неякісні джгути повідомила волонтерка Оксана Корчинська. Жінка з посиланням на бойових медиків стверджує, що вже був випадок, коли турнікети порвалися під час спроби зупинити кровотечу військовому.
Реакція командування
Тоді ж командування Медичних сил ЗСУ заявило, що не закуповує і не закуповувало ці аптечки – вони прийшли як міжнародна медична допомога від партнерів.
"Тобто жодної державної копійки на них не витратили. Щодо повідомлень військовослужбовців, що якість цих турнікетів не відповідає дійсності, – ці аптечки направили на дослідження відповідною комісією", – пояснила представниця командування.