Коли всі зрозуміли, що без дронів нікуди – почали активно розвиватися підрозділи безпілотних систем і виробництво дронів. Коштом державних програм ЗСУ отримали велику кількість дронів, як FPV, так і розвідувальних. Україна використовує власні потужності для виробництва. Про це в інтерв'ю "Укрінформ" розповів перший заступник командувача Нацгвардії Вадим Гладков.
Він зокрема повідомив про співвідношення дронів з української та російської сторони.
"Стосовно тактичного рівня – Mavic, Matrice, FPV – то у нас, мабуть, однакова кількість, певний паритет. У росіян більше розвідувальних БпЛА, як-от ZALA та "Орлан" (дальність польоту до 120 км, – ред.). Проте паритет не стосується артилерії – на складних напрямках противник постійно намагається використовувати велику кількість артилерії, вистрілює сотні й тисячі снарядів за добу", – зазначив Гладков.
При цьому додав, на фронті потрібні як розвідувальні, так і бойові дрони.
"Потрібні всі дрони, розвідувальні – це обов'язково. Зараз немає такої ділянки на лінії фронту, щоб там не висів дрон і не спостерігав за полем бою. Ба більше, саме оператор дрона надає інформацію у командний пункт чи бійцям, які сидять в окопі, що на них суне група піхоти. Не вони бачать ворога, його бачить безпілотник, і наші бійці вже готуються відбивати ці атаки", – сказав нацгвардієць.
І уточнив, якщо дрон не побачив ворога, тоді відбивати атаку важче і на це піде більше ресурсів і часу.
"Найкращий варіант – виявити спробу штурму заздалегідь, на етапі підготовки чи висування. Гадаю, що впродовж найближчих років усі – і ми, й ворог – перейдемо до активного використання дронів для всіх завдань. Взагалі зброї ніколи не буває достатньо. Поки йдуть активні бойові дії, не вистачатиме ані дронів, ані артилерійських засобів", – пояснив Гладков.
Нагадаємо, маленьким 2-кілограмовим дроном українські військові приземлили російський гелікоптер Мі-8. Пригода сталася 31 липня.
А навесні Інститут вивчення війни повідомив, що українські військові вдосконалили способи знищення російських дронів дальнього радіусу дії. Для цього ЗСУ застосовують FPV-дрони.