USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Єврокомісія спростувала інформацію про пропозицію продовжити заборону на імпорт зерна з України

Питання заборони на імпорт українського зерна обговорювалося в середу на засіданні координаційної групи
зерно агропродукція
Джерело: відкриті джерела

У Єврокомісії спростували інформацію про те, що глава кабінету комісара ЄС з торгівлі подав заявку на продовження заборони на імпорт українського зерна. Про це пише PAP з посиланням на прессекретаря Єврокомісії з питань сільського господарства і торгівлі Міріама Гарсію Феррера.

"Я не можу підтвердити цю інформацію, оскільки вона невірна", – сказав він.

При цьому видання зазначає, що питання про продовження заборони на імпорт українського зерна обговорювалося в середу на засіданні координаційної групи, до якої входять представники Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини, Болгарії, Єврокомісії та України.

Що цьому передувало?

Сьогодні польська радіостанція RMF FM повідомляла, що глава Офісу комісара ЄС з торгівлі Міхаель Хагер подав заявку на продовження заборони на імпорт українського зерна та олійних культур до Польщі, Румунії, Болгарії, Словаччини та Угорщини.

Пропозиція від глави апарату комісара з торгівлі заснована на аналізі ринкової ситуації з урахуванням низьких цін, неможливості зберігати зерно в сусідніх з Україною країнах і зростаючого українського експорту в інші країни Євросоюзу, оминаючи Польщу, Румунію, Болгарію, Словаччину та Угорщину.

Документ є результатом роботи так званої Координаційної платформи по зерну, в якій беруть участь представники п'яти країн, України та Європейської комісії.

Наразі невідомо, на який термін пропонується продовжити заборону на імпорт зерна з України – до кінця року або на більш короткий термін.

Нагадаємо, Польща продовжила заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.

У відповідь на цей крок прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна буде змушена звернутися до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ) щодо компенсації збитків через блокування Польщею експорту українського зерна.

Як відомо, Польща з 15 квітня заборонила перевезення української сільгосппродукції по своїй території. А з 19 квітня була введена повна заборона на експорт української агропродукції. Таким чином Польща стала першою країною ЄС, що заборонила імпорт з України зерна та інших продуктів харчування. Уряд країни планував закупити зерно у сховищах польських фермерів з доплатою та зберегти субсидії для аграріїв.

Пізніше в Євросоюзі пригрозили Польщі введенням штрафних санкцій, якщо та продовжить заборону на експорт українського зерна.

 
Читайте також:
Єврокомісія схвалила виділення Україні майже 4,2 млрд євро в межах Ukraine Facility Єврокомісія схвалила виділення Україні майже 4,2 млрд євро в межах Ukraine Facility
"Катастрофа для України". Європа переймається через кандидатуру Венса на посаду віце-президента США
Україна в рамках Ukraine Facility розраховує отримати наступні 4,1 млрд євро допомоги від ЄС у вересні Україна в рамках Ukraine Facility розраховує отримати наступні 4,1 млрд євро допомоги від ЄС у вересні
Після заборони США бити по РФ їхньою зброєю, ЄС оголосив про розробку власної ракети Після заборони США бити по РФ їхньою зброєю, ЄС оголосив про розробку власної ракети