USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40

ЄС готується припинити транзит російського газу через Україну, – Bloomberg

Виконавча влада блоку обговорить це питання з країнами-членами в лютому, перш ніж офіційно представити план міністрам енергетики на зустрічі в Брюсселі 4 березня
Газ
Ілюстративне фото
Джерело: Міністерство енергетики

Європейський Союз готується виключити можливість продовження угоди з Росією щодо транзиту газу через Україну після того, як термін її дії закінчиться в кінці року. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на ознайомлені джерела.

За словами джерел, виконавча влада ЄС аргументує це тим, що навіть країни, які найбільше залежать від російських поставок, включаючи Австрію і Словаччину, зможуть знайти альтернативні джерела постачання у разі припинення поставок.

"Єврокомісія провела попередній аналіз потенційних сценаріїв, що можуть виникнути в результаті розірвання транзитної угоди, включаючи моделювання альтернативних джерел. Серед яких - покриття дефіциту коштом "Турецького потоку" і доставка російського газу до українського кордону, звідки паливо могло б вирушати до Австрії, Словаччини і Чехії в межах нової угоди з Україною", - пише видання.

І додає, що виконавча влада блоку обговорить це питання з країнами-членами в лютому, перш ніж офіційно представити план міністрам енергетики на зустрічі в Брюсселі 4 березня.

Раніше

Цього тижня Україна заперечила, що готова переглянути транзитну угоду з Росією після того, як прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив про таку можливість.

"Європа все ще отримує російський газ через Україну і Туреччину. Регіон успішно заміщує втрачені поставки з "Північного потоку". Не вдаючись до санкцій, ЄС чітко дав зрозуміти, що блок повинен прагнути зменшити свою газову залежність від Москви. Росія є другим найбільшим постачальником скрапленого природного газу в регіон після США.

Австрія, наприклад, продовжує отримувати більшу частину газу з Росії, причому платежі "Газпрому" за довгостроковим контрактом зростають через підвищення цін на паливо з початком повномасштабної війни в Україні, зазначають журналісти.

Шлях через Україну, як і раніше, залишається ключовим транзитним маршрутом, попри те, що фактичні обсяги транзиту через газопровід становили менше ніж 40% від узгоджених.

Додамо

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вкотре оскандалився через висловлювання про Україну. Цього разу політик заявив, що Києву варто відмовитися від частини захопленої території, щоб "закінчити війну".

"Повинен бути якийсь компроміс... Чого вони очікують, що росіяни покинуть Крим, Донбас і Луганськ? Це нереально", – сказав прем'єр, який відомий своїми проросійськими поглядами.

Війна з "Газпромом"

Україна не має наміру продовжувати контракт на транспортування російського природного газу до Європи після 2024 року, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі Кабміну.

"Позиція української сторони однозначна: контракт на транспортування завершується наприкінці цього року, ми не маємо наміру домовлятися з росіянами й подовжувати контракт, про що прем'єр-міністр України повідомив свого словацького колегу", – поінформувала пресслужба.

Однак, зазначили в пресслужбі, Україна може говорити з європейською країною (членом ЄС) про використання своєї газотранспортної мережі.

Читайте також:
Рада ЄС схвалила виділення першого траншу Україні в понад чотири мільярди євро у межах Ukraine Facility Рада ЄС схвалила виділення першого траншу Україні в понад чотири мільярди євро у межах Ukraine Facility
Суддя ОАСК, у якої знайшли російське громадянство, йде у відставку Суддя ОАСК, у якої знайшли російське громадянство, йде у відставку
Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників
Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом