USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Як допомогти людині, що пройшла тортури окупантів, – поради психолога

Близьким потрібно бути надзвичайно уважними до людей, що пройшли жахіття війни
Діти на війні
Джерело: відкриті джерела

За рік повномасштабного вторгнення Росії в Україні загинули понад 7,2 тисячі цивільних осіб в Україні, 11,75 тисячі отримали поранення, з них – 478 дітей. Однак ці цифри не остаточні, адже до сьогоднішнього дня поки не зрозуміло, що коїться з людьми на окупованих територіях. Також не до кінця зрозуміла точна кількість тих, хто пройшов фільтраційні табори окупантів та тортури, яким вони піддавали мирних мешканців. 

Тож що робити і як допомогти людині, яка зазнала жахів війни

Психотерапевт і соціальний психолог Антон Семенов в ефірі UWN розповів, що близькі повинні бути дуже акуратними і обережними з тими, хто намагається адаптуватися до нормального життя після жахливих подій.

1. Необхідно дуже акуратно відновлювати свої зв'язки із зовнішнім світом.

Тут потрібно багато роботи і для самої людини, і для тих, хто буде допомагати. Потрібно поступово і дуже акуратно допомагати постраждалому контактувати зі світом, і в жодному випадку, не намагатись нав'язувати соціалізацію.

Читайте також: Фільтраційний табір, тортури батька та килимові бомбардування. Жахлива історія дівчини-бандуристки з Маріуполя

Психолог наголосив, що постраждала людина схожа на равлика у мушлі. Тому не потрібно силоміць намагатися витягнути її, а просто спостерігати і допомагати, якщо людина починає "випускати вусики" і потроху контактувати зі світом.

2. Не обговорювати жахливі події і не намагатися витягнути ці спогади з людини.

На другому етапі потрібно поступово і дуже акуратно відновлювати свої зв’язки зі світом, з речами, з місцями, зі своїм тілом. І головне – з іншими людьми. 

Психолог зазначив, що на цьому етапі дуже важливо не обговорювати те, що відбувалось з людиною. Просто контакт заради контакту.

"Поступово людина буде випускати вусики, як равлик. Тобто дуже акуратно просто дивитися, що навколо, торкатися чогось, прислуховуватися до своїх почуттів. Але як тільки є збудження – потрібно дозволяти собі знову їх втягувати, щоб утвердитися в тому, що ви керуєте своїм життям і можете забезпечувати собі безпеку. Потрібно згадувати про інше і хороше, і відновлювати зв’язки з тим, що поруч і не торкатися поки що цих подій", – додав Семенов.

3. Поступово починати згадувати події, але лише за власним бажанням

Третій етап допомоги, за словами психолога, – це просто бути поруч з людиною, яка виключно за своїм бажанням захотіла згадати і поговорити про травмуючі події. У цьому випадку потрібно забезпечити повну психологічну безпеку.

"Потрохи, коли людина за своїм вибором захочете про це згадувати, тільки тоді, коли буде навколо багато тих, хто з людиною поруч, яких вона відчуває як своїх, на яких вона може спиратися. Коли навколо людини буде безпечне середовище і вона будете знати, що керує цим середовищем, – тільки тоді і дуже-дуже поступово можна буде говорити про травмуючі події", – резюмував психолог.

Читайте також:
Намагався привласнити 4 мільйони гривень на закупівлі запчастин для літаків Су-27: Викрито очільника оборонного заводу Намагався привласнити 4 мільйони гривень на закупівлі запчастин для літаків Су-27: Викрито очільника оборонного заводу
НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ
Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними
Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим