USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

ВР змінила процедуру списання військового майна: Що нового

Процедура діє лише на час воєнного стану
ЗСУ
Українські військові
Джерело: Генштаб ЗСУ

Верховна Рада України ухвалила в цілому закон №10039 "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних силах України" щодо спрощення процедури списання військового майна". Про це повідомив парламентарій Ярослав Железняк.

"У другому читанні за документ проголосували 302 народні депутати", – сказав Железняк.

Закон доповнять новими частинами, що встановлюватимуть опис спрощеної процедури списання військового майна.

Про що цей закон?

Закон на період воєнного стану надає додаткові повноваження командирам військових частин списувати військове майно незалежно від номенклатури служб забезпечення. Винятком є лише списання зброї.

Одиниця списаного майна за одним актом може коштувати до 100 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У такому разі списання відбувається без затверджень та погоджень з посадовими особами вищих рівнів, правоохоронними органами чи спеціальним правоохоронним формуванням у складі Збройних сил України.

Крім того, закон має спростити процедуру списання військового майна, що було втрачене (знищене, зруйноване) внаслідок воєнних (бойових) дій.

Новини за темою: Щоб збільшити витрати на оборону: Україна розпочне продаж військових облігацій приватним особам за кордоном

"Реалізація положень закону сприятиме підвищенню ефективності у процесі списання і постановки на облік військового майна, розвантажить командирів військових частин, які більше часу приділятимуть підготовці і реалізації саме бойових завдань, що є головним пріорітетом під час війни", – йдеться у пояснювальній записці.

В Україні будуть міста, яким, ймовірно, нададуть статус повністю знищених

В Україні будуть міста, яким, ймовірно, нададуть статус повністю знищеного міста чи житлової інфраструктури. Про це розповіла голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, очільниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

"Я скажу дуже непопулярні слова, але, на жаль, ми матимемо такі населені пункти, які не будемо з різних причин відбудовувати. Наприклад, якщо мінування чи екологічна ситуація не дозволяє його відбудувати, або якщо люди самі не захочуть повертатися. На жаль, таке буде. Це дуже болісно визнавати, але…", – зазначила Шуляк.

Разом з тим для жителів тимчасово окупованих територій у межах "єВідновлення" планують окремий етап компенсацій – як за пошкоджене, так і за повністю знищене майно в результаті збройної агресії РФ.

Читайте також:
Створення Національного меморіального кладовища: Рада перенесла місце Створення Національного меморіального кладовища: Рада перенесла місце
Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби
Рада проголосувала за збільшення чисельності НАБУ Рада проголосувала за збільшення чисельності НАБУ
Зрадники можуть лишитись без державних нагород: Раді пропонують підкорегувати відповідний закон Зрадники можуть лишитись без державних нагород: Раді пропонують підкорегувати відповідний закон