USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30
Втрати орків: 5 7 1 3 5 0 (+1230)
USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30

Щоб збільшити витрати на оборону: Україна розпочне продаж військових облігацій приватним особам за кордоном

Поки що потенційні інвестиції, швидше за все, будуть краплею в морі, яке Києву потрібно наповнити
Військові облігації
Джерело: відкриті джерела

Український уряд шукає варіанти для оплати запланованого збільшення військових витрат. Йдеться про лобіювання міжнародної допомоги, реструктуризацію існуючих боргів, а також про початок дистанційного продажу військових облігацій приватним особам за кордоном, пише The Wall Street Journal

"Зіткнувшись із щонайменше ще одним роком бойових дій і дефіцитом бюджету в понад 40 мільярдів доларів у 2024 році, український уряд розглядає можливість продажу військових облігацій корпораціям і приватним особам за кордоном, щоб отримати кошти для збільшення витрат на оборону", – пише видання.

Відтак, вже цього тижня ICU запускає програму за погодженням з урядом щодо віддаленого продажу українських державних облігацій фізичним особам за кордоном, особливо у Західній Європі. Поки що потенційні інвестиції, швидше за все, будуть краплею в морі, яке Києву потрібно наповнити.

Інший варіант, що розглядається, – отримання відсоткових доходів, які фінансові депозитарії на кшталт Euroclear отримали від заморожених російських активів на суму близько 280 млрд доларів. Euroclear отримала 1,7 млрд доларів відсотків у першому півріччі від 150 млрд доларів російських активів, які потрапили під міжнародні санкції. Бельгійська компанія обговорює з чиновниками ЄС переведення частини грошей до України у вигляді податку на непередбачені доходи, що сплачується Європейською комісією.

"Якщо уряд не зможе покрити свої бюджетні дефіцити, то уряд не зможе фінансувати свої військові зусилля", – сказав Віталій Ваврищук, керівник відділу макроекономічних досліджень інвесткомпанії ICU.

Існує також довгостроковий варіант: отримання членства в Європейському Союзі, що може надати Україні доступ до сотень мільярдів євро у вигляді субсидій та фінансування інфраструктури.

Ринок облігацій в Україні

Україна розвиває свій внутрішній ринок облігацій. Цього року уряд зайняв 10 млрд доларів через продаж місцевих облігацій.

Військові облігації – це різновид облігацій внутрішньої державної позики. Тобто це цінні папери, які випускає держава під час воєнного стану, щоб покрити дефіцит у бюджеті. Загалом у 2023 році завдяки військовим облігаціям до державного бюджету Мінфін вже залучив понад 165 млрд гривень. 

Бюджет-2024

Нагадаємо, 15 вересня уряд ухвалив проєкт бюджету України на 2024 рік. Ключовий акцент цього проєкту – оборона й безпека України.

Читайте також:
Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом
Кабмін подав до ВР Бюджетну декларацію на 2025–2027 роки. У парламентарів до документу виникли питання Кабмін подав до ВР Бюджетну декларацію на 2025–2027 роки. У парламентарів до документу виникли питання
Україна розраховує на часткове списання боргу під час реструктуризації євробондів Україна розраховує на часткове списання боргу під час реструктуризації євробондів
Железняк розповів, коли в Україні можуть підвищитись податки Железняк розповів, коли в Україні можуть підвищитись податки