USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Сім держав зголосилися допомогти Україні захиститися від хімічних та ядерних атак Росії

Україну підтримали Канада, Фінляндія, Італія, Норвегія, Швеція, Велика Британія та Сполучені Штати Америки
міжконтинентальна ядерна ракета РФ
Міжконтинентальна ядерна ракета РФ "Ярс"
Джерело: wikipedia

Держави – учасниці Ініціативи з обміну інформацією у сфері радіаційної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки та захищеності щодо України зобов’язалися забезпечити навчання та постачання обладнання для захисту особового складу українських Сил безпеки та оборони. Про це йдеться у спільній заяві учасниць Ініціативи, передає "Укрінформ".

Автори документа зазначили, що заяви та дії Росії під час повномасштабної війни проти України, зокрема захоплення Росією Запорізької атомної електростанції, створили серйозну загрозу безпеці ядерних та інших радіоактивних матеріалів і об’єктів в Україні. Держави – учасниці Ініціативи також висловили глибоку стурбованість доповідями про те, що інтенсивність хімічних атак Росії проти Сил безпеки та оборони України зростає, як і різноманітність хімічних боєприпасів, що російські війська використовують на полі бою.

"Держави – учасниці Ініціативи рішуче засуджують застосування Росією хімічних речовин в Україні та зобов’язуються забезпечити навчання та постачання обладнання, необхідного для захисту особового складу Сил безпеки та оборони України, а також притягнути Росію до відповідальності", – зазначається у спільній заяві.

Заяву підтримали Канада, Фінляндія, Італія, Норвегія, Швеція, Україна, Велика Британія та Сполучені Штати Америки. Ініціатива з обміну інформацією була створена у 2016 році в межах ініціативи "Групи семи" "Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення" у зв’язку з окупацією Російською Федерацією Кримського півострова. Вона об’єднує країни з міжнародної спільноти донорів для задоволення нагальних потреб України для забезпечення радіаційної та ядерної безпеки.

Ядерний шантаж РФ

Запорізька атомна електростанція перебуває під контролем російських окупантів з березня 2022 року. З того часу через російські навмисні обстріли АЕС залишилася фактично відрізаною від енергомережі, тому майже всі реактори були переведені у режим "холодного зупину". Однак при цьому в режимі "гарячого зупину" перебував п'ятий енергоблок, який підтримував життєдіяльність станції.

У січні в.о. голови правління АТ "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін заявив, що на Запорізькій АЕС може виникнути нова загроза ядерній та радіаційній безпеці.

Росія часто погрожує застосуванням ядерної зброї у війні проти України й навіть почала відповідні навчання. РФ наразі має лише 75 ядерних боєзарядів під балістичні ракети 9М723 та 20 боєголовок до крилатих ракет 9М728/729 до комплексу "Іскандер".

Читайте також:
ЗСУ контратакують на Харківщині, але окупанти просунулися на Донеччині та Луганщині ЗСУ контратакують на Харківщині, але окупанти просунулися на Донеччині та Луганщині
Зеленський про втрати ЗСУ на війні: Зеленський про втрати ЗСУ на війні: "Менше не стає"
Люди важливі, але це не значить, що можна подарувати росіянам 30% нашої землі, – Зеленський Люди важливі, але це не значить, що можна подарувати росіянам 30% нашої землі, – Зеленський
Росіяни вбили в Україні 562 дитини Росіяни вбили в Україні 562 дитини