USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 2 9 7 5 0 (+1130)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Військовий облік за кордоном: Що передбачають нові пункти законопроєкту про мобілізацію

Консульські дії за кордоном здійснюватимуться одночасно з оновленням персональних даних військовозобов'язаного
військовий квиток ЗСУ мобілізація ТЦК
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

У законопроєкті про мобілізацію №10499 не виключають можливість запровадження військового обліку за кордоном. Проте такі норми визначатиме Кабінет міністрів України.

Якщо документ ухвалять у такій редакції, яка зараз пропонується, то вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які не оновили персональні дані у ТЦК, здійснюватиметься за умови одночасного їх оновлення.

А оформлення паспорта громадянина України (як внутрішнього, так і закордонного) за межами держави відбуватиметься тільки, якщо в осіб чоловічої статі 18–60 років будуть наявні військово-облікові документи.

У редакції до першого читання пропонувалося ставити на військовий облік громадян України, які постійно перебувають за кордоном. Чи ухвалять таку норму у другому читанні, поки невідомо.

Зазначимо, що текст не є остаточним. Пункт лише узгоджений комітетом і все ще може змінитися у залі. Розгляд законопроєкту Рада розпочне вже сьогодні.

Що ще передбачає документ до другого читання

Як ми вже писали, комітет підтримав норму, згідно з якою ухилянтів можуть позбавляти прав на керування транспортними засобами. Якщо документ ухвалять у такій редакції, як пропонується, то триватиме таке обмеження, аж поки особа не з’явиться до ТЦК.

Такого покарання можуть уникнути лише особи, яких таке обмеження позбавить основного законного джерела засобів для існування. А також особи, що використовують транспортний засіб у зв’язку з інвалідністю чи що мають на своєму утриманні осіб з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю".

Читайте також:
В Україні оновили правила рекрутингу до ЗСУ: Як обрати потрібний підрозділ В Україні оновили правила рекрутингу до ЗСУ: Як обрати потрібний підрозділ
ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку
На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві
Збройовий гігант Northrop буде виробляти в Україні боєприпаси Збройовий гігант Northrop буде виробляти в Україні боєприпаси