USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Від хабарів до підозри – один необережний крок: Чиновники Держмитслужби попалися на масштабній корупційній схемі

За даними слідства, посадовці систематично вимагали неправомірну вигоду з керівників регіональних митниць
СБУ

СБУ затримала керівників Департаменту Держмитслужби, які "обклали даниною" регіональні митниці

Джерело: СБУ

Або систематичні хабарі, або перешкоди у професійній діяльності – на такій масштабній корупційній схемі попалися чиновники Держмитслужби. Документування злочинної діяльності фігурантів тривало понад рік, а сама корупційна схема діяла в Центральному апараті Державної митної служби, кажуть в СБУ.

Корупційна схема була побудована таким чином, що чиновники систематично вимагали неправомірну вигоду з керівників регіональних митниць. Мовляв, така "неправомірна вигода" буде гарантією того, що їм не будуть створювати штучних перешкод у професійній діяльності. Звісно ж, за хабар закривались очі і на службові порушення митників.

Документування злочинної діяльності фігурантів тривало понад рік. За цей час зафіксовано щонайменше вісім фактів щомісячних поборів.

"Цинізм ситуації полягає в тому, що саме на підрозділ відомчої безпеки та контролю покладене завдання по боротьбі з проявами корупції на митниці, а його керівник фактично запустив корупційний механізм та збирав данину з регіональних митниць", – наголосили в Офісі генпрокурора.

Правоохоронці затримали очільника Департаменту відомчої безпеки держустанови, його заступника та одного з керівників регіональної митниці на гарячому при передачі хабаря. Їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Також готується повідомлення про підозру колишній виконувачці обов’язків керівника однієї із регіональних митниць, яка на теперішній час очолює управління цієї ж митниці, за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

"Наразі тривають 28 обшуків у Центральному апараті Держмитслужби, а також в обласних підрозділах відомчої безпеки та контролю Західного, Південного та Центрального регіонів. Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна", – додали в спецслужбі.

До речі, сьогодні пасинка директора Київського інституту експертиз Назара Шептицького, який отримав підозру стосовно торгівлі керівними посадами у структурі Державної митної служби, заарештували.

Читайте також:
Суд арештував майно довіреної особи Януковича - маєток, квартири, рахунки в банку Суд арештував майно довіреної особи Януковича - маєток, квартири, рахунки в банку
Хабар в Офісі генпрокурора: Одному з прокурорів обрали запобіжний захід Хабар в Офісі генпрокурора: Одному з прокурорів обрали запобіжний захід
"Слуга народу" Задорожній прокоментував отримання підозри за відкати на ремонтах інфраструктурних об’єктів
Двох прокурорів Офісу генпрокурора викрили на одержанні хабаря у 170 тис. доларів Двох прокурорів Офісу генпрокурора викрили на одержанні хабаря у 170 тис. доларів