
В Україні хочуть спростити та довести до автоматизму процедуру оформлення статусу учасника бойових дій (УБД), а також внести низку змін до Реєстру військовозобов'язаних. Відповідний законопроєкт №10062 зареєстровано у Верховній Раді.
Він передбачає відкриття доступу для Міноборони до відомостей про всіх громадян України 17–60 років у різних держреєстрах: Податковій, МОЗ, Мін'юсту, МВС, ЦВК, міграційній службі тощо.
Пропонується спростити обмін інформацією між реєстрами, а також запровадити електронну процедуру набуття статусу УБД, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім'ї загиблих (померлих) захисників та захисниць України.
Також документом пропонується і низка уточнень до порядку ведення Реєстру військовозобов'язаних: крім обов'язкового внесення відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів пропонується за допомогою реєстру забезпечити ідентифікацію таких осіб, а також оформлення, видачу, обмін, вилучення та визнання недійсними документів військового обліку.
Що передувало?
6 вересня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що Міноборони планує створити електронний військовий квиток, запустити єдиний реєстр призовників, а також цифровізувати всі процеси діяльності військово-лікарських комісій (ВЛК).
Скільки людей вже задіяні в секторі безпеки та оборони?
За даними Міноборони, на сьогодні в секторі безпеки та оборони задіяно понад 1 млн українців. З початку російського вторгнення мобілізовано:
- до Збройних сил – 700 тис. осіб;
- до Державної прикордонної служби – 60 тис. осіб;
- до Національної гвардії – 90 тис. осіб;
- до Національної поліції – 100 тис. осіб.
При цьому з 24 лютого 2022 лише близько 95 800 осіб отримали статус УБД.