USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

В Україні бюджетникам на небезпечних територіях підвищили оклади: Кому й наскільки

Збільшення посадового окладу передбачили у два чи в півтора раза
гроші
Джерело: відкриті джерела

В Україні працівникам державних органів, які працюють на територіях, де тривають активні чи можливі бойові дії, підвищили рівень оплати праці. Постанову, розроблену Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, ухвалили на засіданні Кабміну, повідомляють на сайті Мінреінтеграції.

Так, збільшення посадового окладу передбачили у два чи в півтора раза працівникам, які працюють в умовах ризику для життя і здоров’я.

"Вони (працівники підприємств, – ред.) працюють фактично з ризиком для життя і здоровʼя. Тому уряд має подбати про гідну оплату праці", – зазначила віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Для працівників державних органів на територіях активних бойових дій посадові оклади визначили з урахуванням коефіцієнта 2, а на територіях можливих бойових дій – з урахуванням коефіцієнта 1,5. Такі ж коефіцієнти в уряді рекомендували встановлювати й органам місцевого самоврядування.

Новини за темою: Жителям звільнених територій вже виплатили понад 323 млн гривень фінансової допомоги

Зазначимо, наразі розмір мінімальної заробітної плати в Україні становить 6700 грн, а в погодинному розмірі – це 40,46 грн. Депутати пропонують підвищити мінімалку до 7370 грн з 1 квітня 2023 року. Зараз законопроєкт перебуває на опрацюванні в комітеті та в майбутньому має пройти два читання у залі парламенту.

Стосовно внутрішньо переміщених осіб, то щомісячна державна допомога на їхнє проживання становить для осіб віком від 18 років – по 2000 грн; для дітей та осіб з інвалідністю – по 3000 грн. До того ж до закінчення воєнного стану та ще місяць після нього виплати продовжуються автоматично.

До речі, у квітні Верховна Рада офіційно повернула доплату 30 тисяч гривень під час воєнного стану. У Генштабі ЗСУ вважають, що має діяти справедлива система виплат, яка не буде створювати передумов до соціальної напруги у бойових підрозділах.

Читайте також:
Українці, які перебували в полоні, зможуть отримати субсидії Українці, які перебували в полоні, зможуть отримати субсидії
Кабмін схвалив механізм програми Bug Bounty для посилення кіберзахисту в Україні Кабмін схвалив механізм програми Bug Bounty для посилення кіберзахисту в Україні
Вчителям з Харківщини й Херсонщини виплатять зарплатні борги за 2022 рік Вчителям з Харківщини й Херсонщини виплатять зарплатні борги за 2022 рік
Кабмін скасував обмеження на експорт м'ясних продуктів, яєць та зернових з України Кабмін скасував обмеження на експорт м'ясних продуктів, яєць та зернових з України