
Німецький концерн Rheinmetall планує виробляти в Україні БТР Fuchs. Серед іншого, хочуть модернізувати та поставити в Україну ще 20 бронетранспортерів Marder і 30 танків Leopard 1 зі складів Rheinmetall. Про це повідомив керівник Rheinmetall Армін Паппергер в інтерв'ю німецькому виданню Bild.
За словами, 60-річного керівника концерну, почати хочуть із техобслуговування і ремонту "швидких".
"Почнемо з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів екстреної допомоги і хочемо якомога швидше виготовити броньовані транспортні засоби, наприклад, броньовані машини Fuchs. Україну також цікавлять сучасний бойовий танк "Пантера" та БМП "Рись". Але першим кроком є забезпечення гострих потреб країни в її оборонній боротьбі", - сказав Паппергер.
На запитання про те, чи боїться Rheinmetall ракетних ударів Росії по виробництвах в Україні, керівник відповів, що Україна має ефективні засоби захисту від нападів на чутливі цілі, "головно завдяки західній допомозі". Електростанції та інші промислові підприємства також працюють і в разі пошкодження негайно ремонтуються.
Відзначимо, федеральний уряд пообіцяв Україні подальші поставки зброї на 2,7 млрд євро.
Що було раніше?
Найбільший у Німеччині виробник зброї Rheinmetall створив з українським концерном "Укроборонпром" спільне підприємство. Воно займатиметься ремонтом та виробництвом танків, повідомляє Handelsblatt.
Генеральний директор концерну Армін Паппергер заявив, що всі необхідні контракти вже підписані.
Деталі роботи спільного підприємства
Спільне підприємство буде займатися не тільки виробництвом нових танків, але й обслуговуватиме і ремонтуватиме бронетехніку.
При цьому 51% більшості в новій компанії матиме Rheinmetall. Також концерн візьме на себе управління компанією.
"Україна отримує вигоду від комплексної передачі технологій і короткострокових поставок військового обладнання з Німеччини", - зазначив Паппергер.
Переговори про танковий завод
4 березня стало відомо, шо німецький збройний концерн Rheinmetall веде переговори з Україною про будівництво танкового заводу на території нашої держави.
Вартість заводу, за словами Паппергера, складе приблизно 200 млн євро. Такий завод зміг би виробляти до 400 основних бойових танків типу Panther на рік.
Він зазначив, що переговори з українським урядом є "багатообіцяючими", і тому рішення може бути прийняте "протягом наступних двох місяців".
Німецький машинобудівний та зброєбудівний концерн Rheinmetall має намір поставити Україні значну кількість артилерійських боєприпасів. Про це повідомив генеральний директор компанії Армін Паппергер, пише Handelsblatt.
"Ми можемо виробляти до 600 тис. снарядів в рік", – заявив глава Rheinmetall.
Євросоюз зобов'язався постачати Україні мільйон артилерійських снарядів на рік, щоб допомогти країні захиститись від російських атак.
"Ця мета має бути досягнута швидко. Через інтенсивні бої Україна ризикує залишитися без боєприпасів", – сказав єврокомісар Тьєррі Бретон.
Rheinmetall вже постачає українським збройним силам боєприпаси та системи озброєння. Однак на розширення в області та виготовлення артилерійських снарядів потрібен деякий час.
"Оскільки ми можемо розширити існуючі заводи, ця робота має бути завершена протягом одного-півтора року", – додав гендиректор.
Фінансова допомога Україні
3 травня Європейський Союз схвалив рішення надати 1 млрд євро на закупівлю боєприпасів для Збройних сил України. Відповідне рішення ухвалили в середу в Брюсселі в рамках засідання Комітету постійних представників (COREPER).
Раніше між членами блоку існували розбіжності. Зокрема, Франція наполягала на тому, щоб у виробництві боєприпасів були використані складові виключно з країн Європейського Союзу і Норвегії, проти чого виступила Польща, яку підтримали інші країни Євросоюзу.