USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

В прифронтових регіонах України 16% жителів отримують новини з російських джерел, – опитування

Що читають та кому з політиків довіряють найбільше, розповідаємо нижче
мобільний телефон
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Переважна більшість опитаних мешканців 10 прифронтових регіонів України отримують новини з національних і місцевих джерел, а от 16% – з російських джерел. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

"16% респондентів на щотижневій чи щоденній основі отримують новини з російських джерел, зокрема 6% щодня користуються російськими джерелами. Причому серед цих респондентів, які щодня/щотижня користуються російськими джерелами, 44% користуються і провладними, і опозиційними джерелами, 22% – провладними, 21% – опозиційними", – йдеться в повідомленні.

Чому ж обирають росЗМІ?

Найчастіше основними мотивами мешканців прифронтових територій користуватися російськими джерелами називалися зіставлення інформації (17%), інтерес до подачі інформації в Росії (14%) та проросійські настрої (11%). А ще – розуміння бачення подій росіянами (10%).

Про що читають загалом?

Втім, попри російські новини, найбільш популярними темами, які цікавлять респондентів, все ж лишаються місцеві новини і загальноукраїнські новини (по 25%). Далі йдуть економіка країни, міжнародні новини (крім Росії), соціальні проблеми, науково-пізнавальні/освітні програми і здоров’я.

Водночас щодо новин, які б хотіли отримувати більше, – 57% говорять про інформацію про хід війни. Далі йдуть інформація про наявні програми державної підтримки для громадян, про доступні в громаді послуги і плани відбудови.

А кому з політиків та яким джерелам інформації довіряють?

На відкрите запитання про публічних осіб, які дають достовірну інформацію, 37% жителів прифронтових територій називають президента Зеленського. На умовно другому місці – головнокомандувач ЗСУ Залужний (18%). Далі йдуть Арестович (10%), Притула (9%) та Буданов (9%).

Щодо джерел інформації, то за показниками довіри (незалежно від користування) лідирують Telegram-канали (51%), міжнародні ЗМІ (47%) і українські інтернет-ЗМІ (45%). ТБ-марафону довіряють 44%.

Також у п’ятірці джерел за довірою – радіо, якому довіряють 37%.

До речі, Telegram-канали стали найпопулярнішим джерелом отримання інформації серед українців, обігнавши телебачення. Загалом українським медіа довіряють 49% українців, не довіряють – 43%.

Читайте також:
Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів
Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк
Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США
Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон "Шмавік", який є аналогом китайського DJI Mavic. Які переваги вітчизяного коптера та скільки коштує?