USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

"Укрзалізниця" планує самостійно виготовити 100 пасажирських вагонів

Вагони хочуть виготовляти на потужностях кількох заводів
Укрзалізниця
Джерело: відкриті джерела

"Укрзалізниця" збирається побудувати 100 пасажирських вагонів та п'ять дизель-поїздів на власних потужностях. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Такі плани він обговорив 10 серпня на нараді з віцепрем’єром Олександром Кубраковим, представниками Мінінфраструктури та керівництвом компанії.

"Маємо проблему – застарілий вагонний парк. Необхідно забезпечити виробництво нових і модернізацію старих вагонів. У планах "Укрзалізниці" – виготовлення 100 пасажирських вагонів та п'яти дизель-потягів. З боку уряду максимально сприятимемо цим завданням", – заявив Шмигаль.

На початку серпня член правління "Укрзалізниці" Євген Шрамков вперше сказав, що компанія готується будувати нові пасажирські вагони на потужностях Київського електровагоноремонтного заводу, Дарницького вагоноремонтного заводу, Рефрижераторної вагонної компанії та Стрийського вагоноремонтного заводу.

До кінця року вони мають освоїти ремонт старих вагонів, а після цього – налагодити виробництво нових.

Нагадаємо, у червні 2023 року "Укрзалізниця" оголосила тендер на закупівлю 20 купейних вагонів з постачанням до кінця 2024 року, але торги не відбулися через відсутність пропозицій.

Останній великий тендер на виготовлення пасажирських вагонів для УЗ виграв Крюківський вагонобудівний завод у 2021 році. Тоді УЗ замовила 88 купейних вагонів та 12 вагонів СВ на загальну суму 3 млрд гривень, останні з них компанія отримала у березні 2023 року.

Читайте також:
В Україні запрацює Food Train – автономний В Україні запрацює Food Train – автономний "поїзд-кухня". Для чого він потрібен і як працюватиме
Кабмін ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік Кабмін ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік
Україна звернеться до арбітражу СОТ через блокування Польщею експорту українського зерна, – Шмигаль Україна звернеться до арбітражу СОТ через блокування Польщею експорту українського зерна, – Шмигаль
Встановлював GPS-маячок для ракетного удару по залізниці: СБУ затримала агента ФСБ на Хмельниччині Встановлював GPS-маячок для ракетного удару по залізниці: СБУ затримала агента ФСБ на Хмельниччині