USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Українська піхота подолала протитанкові рови та "зуби дракона" на Запоріжжі, – ISW

ЗСУ розширюють пролом, який вони вже зробили в одному з російських оборонних рубежів, і перекидають більше техніки
ЗСУ
ЗСУ
Джерело: Генштаб ЗСУ

Українська легка піхота подолала протитанкові рови та "зуби дракона", які є частиною російської оборони в окупованій західній частині Запорізької області. Про це йдеться у повідомленні Інституту вивчення війни (ISW).

Водночас зазначається, що поки точно говорити про прорив українськими військами цього російський рубежу не можна, бо в України відсутня важка техніка в цих районах.

При цьому аналітики додали, що географічно прив'язані відеоматеріали, опубліковані 4 вересня, вказують на те, що українські сили просунулися до позицій на лінії дерев, які знаходяться на схід від російських протитанкових ровів і загороджень "зуби дракона", що є частиною тришарової оборони безпосередньо на захід від Вербового.

Крім того, ЗСУ також просунулися далі вглиб серії підготовлених російських оборонних позицій вздовж дороги, яка веде на північний захід до Вербового. А також до російських оборонних позицій між Роботиним і Новопрокопівкою.

Джерело: відкриті джерела

Що прогнозують?

На думку аналітиків, ЗСУ розширюють пролом, який вони вже зробили в одному з російських оборонних рубежів, і перекидають більше техніки і особового складу в тактичні тилові райони цього рубежу. 

Також українські військові досягають успіхів у безпосередній близькості від ще не прорваного російського оборонного рубежу, який проходить на північний захід від Вербового на північ від Солодкої Балки, проводячи піхотні атаки і обстрілюючи важкою артилерією російські позиції, що знаходяться в глибині і на південь від цього рубежу. Розгортання української важкої техніки і значних сил у цих районах може свідчити як про прорив російської оборонної лінії, так і про намагання розширити цей прорив.

Що таке "зуби дракона"?

"Зуби дракона" – це залізобетонні конструкції, які армія РФ використовує для зміцнення лінії оборони.

Читайте також:
Позиція сили, заморожування війни РФ проти України – не відповідь і Росія обрала війну, а не дипломатію. Головні тези першого дня Саміту миру в Швейцарії Позиція сили, заморожування війни РФ проти України – не відповідь і Росія обрала війну, а не дипломатію. Головні тези першого дня Саміту миру в Швейцарії
Бійці Бійці "Азову" в Серебрянському лісі вибили окупантів з деяких позицій
Усе, про що домовимося, буде частиною миротворчого процесу, - Зеленський на Саміті миру Усе, про що домовимося, буде частиною миротворчого процесу, - Зеленський на Саміті миру
Саміт миру офіційно відкрито: Зеленський і Амгерд виступили на першій пресконференції. Відео Саміт миру офіційно відкрито: Зеленський і Амгерд виступили на першій пресконференції. Відео