USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Україна висувала власні умови щодо виділення 50 мільярдів доларів від G7, – Мінфін

Київ вимагає, щоб кошти надійшли в країну вже цього року
долари
Джерело: відкриті джерела

Україна мала власні ключові умови щодо виділення 50 млрд доларів. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телемарафону.

Зокрема, за його словами, Україна мала такі ключові умови:

  • ці кошти країна повинна отримати в цьому році;
  • вони повинні мати безумовний характер;
  • кошти повинні бути спрямовані на будь-які цілі й видатки, яких потребує Україна.

Марченко зазначив, що лідери G7 дослухались до цих умов.

За словами міністра, ці гроші дозволять Україні впевнено планувати та виділяти кошти на сектор безпеки та оборони до 2025 року.

"В нас не було тих запевнень, які були потрібні. Зараз ми ці запевнення, сподіваюся, отримали, й технічні команди напрацюють ці рішення й далі. В нас є перспектива сформувати бюджет на 2025 рік для того щоб він передбачав всі необхідні нам видатки", – додав глава Мінфіну.

Нагадаємо, що виплачувати цей кредит планується за рахунок майбутніх прибутків від заморожених російських активів.

Заморожені активи РФ

Зазначимо, що загальна сума російських активів, заморожених Заходом, становить близько 300 мільярдів доларів. Дві третини заморожених активів знаходяться на території Європейського Союзу. І більша їхня частина належить бельгійському кліринговому центру Euroclear.

У травні Рада Європейського Союзу схвалила використання доходів від заморожених активів Центрального банку Росії на користь України.

Також країни "Великої сімки" створять фонд для підтримки України, використовуючи доходи від заморожених російських активів. Його створять під егідою міжнародної організації, наприклад, Світового банку.

Читайте також:
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів
В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе
Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування