USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

G7 створить фонд допомоги Україні коштом доходів від заморожених активів РФ

Фонд надаватиме допомогу Україні у вигляді пожертвувань, тому країна не буде зобов'язана повертати гроші
зовнішнє фінансування гроші
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Країни "Великої сімки" створять фонд для підтримки України, використовуючи доходи від заморожених російських активів. Про це пише Nikkei.

Як повідомляє видання, фонд створять під егідою міжнародної організації, наприклад, Світового банку.

Також фонд надаватиме допомогу Україні у вигляді пожертвувань, тому країна не буде зобов'язана повертати гроші.

Прибуток від інвестування заморожених активів використовуватиметься для погашення цих кредитів.

"Лідери G7 мають намір досягти домовленості з цього питання на саміті в Італії, який відбудеться в четвер, 13 червня. Сполучені Штати Америки заявили, що нададуть 50 мільярдів доларів, а Велика Британія, Канада та Японія також розглянуть можливість зробити свій внесок", – йдеться у повідомленні.

Нині загальна сума російських активів, заморожених Заходом, становить 300 мільярдів доларів. Дві третини заморожених активів знаходяться на території Європейського Союзу. І більша їхня частина належить бельгійському кліринговому центру Euroclear.

Спочатку США пропонували використати заморожені активи безпосередньо для оплати допомоги Україні, але ЄС відмовився це робити, посилаючись на занепокоєння щодо міжнародного права. Тож як компроміс "Велика сімка" зупинилася на використанні лише інвестиційних прибутків.

Видання додає: є "ризик, що активи будуть розморожені, якщо Москва і Київ досягнуть перемир'я або припинення війни". Члени G7 обговорюють, як працювати разом, щоб гарантувати погашення.

Новини за темою: Німеччина погоджується з планом США використовувати заморожені російські активи для фінансування України

Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України

Також у травні Рада Європейського Союзу схвалила використання доходів від заморожених активів Центрального банку Росії на користь України.

За словами очільника МЗС Чехії Яна Ліпавського, у 2024 році ця сума може скласти до 74 мільярдів крон (приблизно 3 млрд євро, – ред.).

90% цих коштів підуть на військову підтримку. Росія повинна заплатити за шкоду, завдану її агресивною війною, пояснював Ліпавський.

До речі, на початку травня посли Європейського Союзу дійшли згоди щодо останнього кроку перед відправкою заморожених російських активів Україні. Після цього рішення мала фіналізувати Рада Євросоюзу.

Читайте також:
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників
Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ