USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Україна створює змішані медичні комісії для спрощення обміну полоненими

У комісію залучаються троє лікарів: один лікар від країни, яка утримує військовополонених, і двоє лікарів від нейтральних країн
полонені

Ілюстративне фото

Джерело: АрміяInform

Україна створює змішані комісії для обміну військовополоненими. До них залучатимуть трьох лікарів: одного лікаря від країни, яка утримує військовополонених, і двох лікарів від нейтральних країн. Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсов, передає Military Media Center.

"Україна оголошує про створення змішаних медичних комісій. Це допоможе звільняти українських полонених та допоможе також ворогу повертати своїх полонених. Це третій випадок у світовій історії, коли буде впроваджуватися така ініціатива", – розповів Юсов.

Згідно з Женевськими конвенціями, у комісію залучаються троє лікарів: один лікар від країни, яка утримує військовополонених, і двоє лікарів від нейтральних країн.

"Ми зобов’язані забезпечити належне поводження з усіма військовополоненими незалежно від їхньої національності", – зазначив представник ГУР МО.

Він також наголосив на важливості цього кроку для звільнення полонених та висловив вдячність усім, хто брав участь у реалізації цієї ініціативи. 

Крім того, керівник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що Росія повертає тіла українських захисників, які вважалися військовополоненими.

Разом з тим він звернув увагу на відсутність у Росії медичних комісій, або неналежну якість їх роботи.

"Станом на сьогодні сторона Росія передала нам уже дванадцять тіл наших полонених, які до цього були підтверджені Міжнародним комітетом Червоного Хреста як такі, що перебувають в полоні в Росії. При цьому ніяких повідомлень зі сторони Росії ні про погіршення їхнього здоров'я, ні про важкий їхній стан не було", – каже він.

Таранюк наголосив, що це ставить під сумнів якість роботи чи наявність у РФ медичної комісії.

Читайте також:
Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові
Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський
Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК
Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт