USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 8 5 8 0 (+750)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Україна планує виготовляти близько 100 аналогів "Ланцет" на місяць, перші вже пройшли випробування, - Федоров

Найбільш інноваційні розробки ще попереду, заявив міністр цифрової трансформації
Федоров

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Джерело: Офіс Президента

Українські дрони аналоги "Ланцет" пройшли попередні випробування та готуються до перших бойових випробувань. Про це повідомив віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на каналі "Дія" у YouTube.

Зазначається, що в останні дні тестували дрони від чотирьох компаній. З чотирьох дронів успішно випробування пройшли два. Федоров зазначив, що у перспективі декількох місяців можливо буде організувати виробництво близько 100 подібних дронів на місяць.

"Ланцет" дозволяє збільшити дистанцію враження техніки, він працює на 30-40 км, FPV-дрони працюють на 10-20 км. Ще одна перевага дрона по типу "Ланцет" в тому, що він може працювати вдень, бо великі квадрокоптери можуть працювати тільки під прикриттям ночі.

Такі дрони керуються відеоканалом, що дозволяє наводити і корегувати рух під час ураження. Окрім цього, такі дрони мають функцію захоплення цілі, що дозволяє в останні 300-500 метрів перед враженням цілі наводитись на неї без прямого звʼязку з дроном. Михайло Федоров також наголосив на потребу запровадження ринку подібних дронів.

"Це технологічний продукт, тому не можна було запустити його відразу, потрібно було запустити ринок… і от зараз ми маємо результат", - зазначив віцепремʼєр.

Він додав, з‘явиться 2-3 продукти на ринку, які між собою конкурують, через рік таких компаній буде десяток. Наступним етапом буде тестування на полі бою.

Нагадаємо, Україна, ймовірно, змогла істотно нашкодити виробництву найвдалішого російського дрона-камікадзе "Ланцет". Кількість цих БпЛА на фронті істотно скоротилася за останні місяці.

У 2024 році Україна планує прийняти на озброєння нові вітчизняні розробки зброї: системи роботизованого мінування, мінний трал, нову версію БПЛА "Лелека", FPV дрони зі збільшеним захистом від РЕБ та інше.

Читайте також:
Україна, майже напевно, знищила російський Ту-22М3 за допомогою комплексу С-200, - Міноборони Британії Україна, майже напевно, знищила російський Ту-22М3 за допомогою комплексу С-200, - Міноборони Британії
Постачання військової допомоги Україні розпочнеться відразу після рішення Конгресу, - Білий дім Постачання військової допомоги Україні розпочнеться відразу після рішення Конгресу, - Білий дім
Попри рішення уряду: Словаки самостійно зібрали кошти на боєприпаси для України Попри рішення уряду: Словаки самостійно зібрали кошти на боєприпаси для України
Через дефіцит ППО у ЗСУ росіяни можуть швидко просуватися на фронті, - ISW Через дефіцит ППО у ЗСУ росіяни можуть швидко просуватися на фронті, - ISW