USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Україна хоче організувати другий Саміт миру за участю Росії перед виборами у США, – ЗМІ

Зеленський закликав Сполучені Штати допомогти організувати другу зустріч
саміт миру 16.06_1
Джерело: Володимир Зеленський

Україна хоче скликати другу зустріч у рамках Саміту миру до виборів президента у Сполучених Штатах Америки, які заплановані на листопад. На саміт також хочуть покликати Росію, пише Bloomberg із посиланням на неназваного українського чиновника.

У публікації наголошується, що прагнення Києва організувати зустріч до виборів у США вказує на те, що Україна відчуває почуття терміновості, оскільки стикається з перспективою повернення Дональда Трампа в Білий дім.

Варто нагадати, що Трамп неодноразово робив гучні заяви про те, що припинить війну до моменту своєї інавгурації в січні, і висловлювався проти продовження військової підтримки Києва з боку Сполучених Штатів.

Один з українських чиновників підтвердив план провести другий саміт перед виборами у США. А кілька чиновників із деяких західних союзних країн заявили, що будь-яка зустріч має бути ретельно організована з чіткою метою і керованими очікуваннями.

Водночас американські чиновники не впевнені, що саміт може відбутися за участю і Росії, і України.

Видання також зазначає, що 9 липня президент Володимир Зеленський, виступаючи в Інституті Рейгана у Вашингтоні, закликав США допомогти організувати другий саміт, щоб зробити його "більш вагомим і по-справжньому вирішальним".

Нагадаємо, перший Саміт миру пройшов у Швейцарії 15–16 червня. Тоді ж президент Зеленський заявив, що після завершення першого Саміту миру минуть "місяці, а не роки" до проведення наступного саміту. Деякі країни вже заявили про свою зацікавленість у його проведенні.

За словами глави держави, за підсумками першого саміту країни будуть працювати у групах щодо окремих питань досягнення миру в Україні. І коли план дій для цього буде готовий, а "кожен крок – пропрацьованим", може відбутися наступний саміт.

Щодо результатів першого саміту, то варто нагадати, що ядерна, промислова, гуманітарна безпека і питання військовополонених були основними пунктами комюніке Саміту у Швейцарії

Під час першого саміту спільний документ підписали 82 країни та шість міжнародних організацій.

Читайте також:
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів
В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе
Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування