USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Україна готова продовжити транзит російського газу заради Європи

Поточний контракт на транзит газу підписано у грудні 2019 року. Він діє до 2024 року
Газпром
Джерело: відкриті джерела

НАК "Нафтогаз України" не планує продовжувати контракт на транзит газу з Росії після закінчення терміну його дії в кінці 2024 року, проте, можливо, доведеться враховувати потреби Європи. Про це заявив голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов в інтервʼю енергетичному консалтинговому агентству ICIS, передає Forbes.

Чернишов розповів, що "Нафтогаз" втрачає від діючих домовленостей, оскільки Росія транспортує набагато менше газу, ніж вона повинна робити за своїми контрактними зобов’язаннями. Крім того, "Нафтогаз" здійснює транзит лише заради європейських партнерів, "щоб не залишити їх без газу взимку". Проте якщо європейські компанії попросять, то "Нафтогаз" може розглянути варіанти продовження транзиту.

Зазначається, що поточний контракт на транзит газу підписано у грудні 2019 року, угода забезпечує потоки російського газу через Україну до 2024 року. Відповідно до угоди російська державна енергетична компанія "Газпром" погодилася направити щонайменше 65 млрд кубометрів газу у 2020 році та 40 млрд кубометрів газу на рік у період з 2021-го по 2024-й українським газопроводом, що забезпечило б 7 млрд доларів від транзиту.

Однак наразі Росія постачає лише близько 12 млрд кубометрів на рік, і Київ стверджує, що Москва недоплачує, незважаючи на договірне зобовʼязання щодо сплати повної плати за транзит незалежно від того, чи постачаються узгоджені обсяги газу.

Рішення Москви скоротити постачання газу до Європи торік спровокувало енергетичну кризу, прискоривши інфляцію та підвищивши вартість життя. Але хоча кілька маршрутів було перекрито, український газопровід – один із двох, якими продовжує надходити газ, хоча й у зменшених обсягах.

Читайте також:
Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять
Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня
ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні
Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР