USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Угорщина видаватиме українцям посвідки на проживання навіть з протермінованими паспортами

Водночас ця норма не поширюється на процедури отримання громадянства Угорщини
прапор Україна Угорщина
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Уряд Угорщини видав указ, згідно з яким громадяни України зможуть отримати посвідку на проживання навіть з протермінованим паспортом.

Згідно з документом, посвідчення особи за кордоном вважатиметься дійсним під час дії та протягом пів року після завершення запровадженого в Угорщині надзвичайного стану. Тобто буде чинним і протермінований закордонний паспорт, на основі якого і видаватимуть посвідку на проживання.

Однак ця норма не поширюється на процедури отримання громадянства Угорщини.

Чому в Угорщині оголошено надзвичайний стан?

Нагадаємо, що вперше його оголосили 11 березня 2020 року через пандемію коронавірусу, а згодом у травні 2022-го – через війну в Україні.

Як Угорщина ставиться до війни в Україні?

Прем’єр Віктор Орбан неодноразово "прославлявся" своїми проросійськими заявами.

Зокрема він казав, що Угорщина накладе вето на можливі санкції Європейського Союзу проти ядерної енергетики РФ, а також блокував пакети допомоги Україні.

Влада країни також заборонила транзит зброї для ЗСУ через свою територію, адже нібито турбується про безпеку етнічних угорців на Закарпатті.

Крім того, Орбан на зустрічі з журналістами у Будапешті виклав свою позицію щодо поточної ситуації російсько-української війни, з якої випливає, що він не вірить у перемогу України та вважає, що вона поступово перетворюється в некеровану руїну.

До того ж Угорщина неодноразово заїкалася про статус Закарпаття. Зокрема, у листопаді 2022 року лідер угорської ультраправої партії Mi Hazank Ласло Тороцкаї побажав Польщі з нагоди Дня незалежності знов мати спільний кордон з Угорщиною та опублікував провокативне фото, зроблене після захоплення Будапештом Закарпаття 1939 року, де поляк та угорець тиснуть руку біля прикордонного стовпа.

Також у скандал потрапляв прем'єр країни Віктор Орбан, який прийшов на футбольний матч між збірними Угорщини та Греції в Будапешті з шарфом, на якому зображено карту "Великої Угорщини" з частинами сусідніх держав у її складі.

Крім того, угорський уряд минулого року теж пішов на провокацію, опублікувавши відео із закликом до мирних переговорів, на якому показали мапу України без Автономної Республіки Крим.

Читайте також:
У Німеччині заборонили розмовляти українською на мітингу проти російського удару по У Німеччині заборонили розмовляти українською на мітингу проти російського удару по "Охматдиту"
ЄС знайшов юридичну лазівку, щоб обійти вето Угорщини на підтримку України ЄС знайшов юридичну лазівку, щоб обійти вето Угорщини на підтримку України
У Будапешті тисячі людей вийшли проти політики Орбана щодо ЛГБТ У Будапешті тисячі людей вийшли проти політики Орбана щодо ЛГБТ
В Україні цьогоріч збільшилася кількість випадків домашнього насилля В Україні цьогоріч збільшилася кількість випадків домашнього насилля